Przejdź do głównej zawartości

1. Początek

Witajcie,
jesteśmy grupą ludzi, których połączyła pasja czytania. Postanowiliśmy wyjść z własnych mieszkań na światło dzienne i pokazać, że czytanie jest w modzie! Poprzez nasze działania chcemy zwrócić uwagę na to, że jest wielu ludzi, którzy cenią sobie dobrą książkę. Pragniemy również pokazać innym, że czytanie może być przyjemne i potrafi integrować ludzi oraz budzić w człowieku kreatywność.
Dzięki temu miejscu chcemy podzielić się swoimi pomysłami i inicjatywami, które podejmujemy. Poza tym mamy nadzieję, że przez ten blog nasza grupka moli książkowych się powiększy i będziemy bardziej widoczni w naszym miejscu zamieszkania. Mówią, że w kupie raźniej i kupy nikt nie ruszy - zatem mamy nadzieję, że z czasem utworzymy zgraną grupę ludzi, która wspólnie będzie działać na rzecz propagowania czytelnictwa.

Skąd ten pomysł?
Już jakiś czas temu zauważyliśmy, że czytanie nie jest czymś popularnym. Czytamy coraz mniej - bo nie mamy czasu, bo mamy ciekawsze zajęcia, bo... - no właśnie zawsze znajdzie się dobre wytłumaczenie dlaczego nie czytamy. Podczas rozmów, które odbywaliśmy między sobą często podejmowaliśmy dyskusję dotyczącą braku chęci do czytania, jak również braku inicjatyw propagujących czytelnictwo. Dlatego też wystarczyła mała iskierka kreatywności do powstania naszej grupy i chęci stworzenia zorganizowanej grupy osób propagujących czytelnictwo.


Mamy już pomysł na nasz pierwszy happening jednakże informacja o nim pojawi się w najbliższym czasie:). Mam nadzieję, że Wam się spodoba - my już nie możemy się doczekać tego wydarzenia. Zatem zapraszam na następną notkę która na pewno ukarze się do końca tygodnia.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie
Stalowa Czytelniczka
Natalia:)

Komentarze

 1. no hej:), mam nadzieję, że za chwile ukarze się notka o naszej pierwszej inicjatywie:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pewno ciekawy pomysł. Teraz pozostaje go fajnie rozreklamować, a potem spisać i realizować wszelkie pomysły :).

  Trzymam kciuki za to, że osoby, które sobie poczytują cokolwiek... w końcu się zjednoczą, zintegrują i będą przykładem dla tych, którzy czytanie schowali do lamusa ;).

  OdpowiedzUsuń
 3. 3maj kciuki i przy okazji mam nadzieje, że będziesz nas wspierać w miarę możliwości:)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

G. Grzegorzewska, "Noc z czwartku na niedzielę"

Gaja Grzegorzewska, "Noc z czwartku na niedzielę" - słowem wstępu
Bardzo długo stroniłam od polskiej literatury, ponieważ zaczynając moją przygodę z regularnym czytaniem często zawodziłam się na naszych rodzimych autorach. Nie znajdowałam nic co by mnie zadowalało. Do czasu.  Otóż okazuje się, że wystarczy dobrze poszukać, a znajdzie się perełki, które pozostaną z nami na dłużej. Jedną z nich jest Gaja Grzegorzewska i jej twórczość. Po dobrych wspomnieniach dotyczących "Żniwiarza" postanowiłam sięgnąć również po inne książki tej autorki. Tym razem była to "Noc z czwartku na niedzielę", która jest drugim tomem cyklu, który zapoczątkował "Żniwiarz". Fabuła
Weekend może być naprawdę długi...
Prywatna detektyw, Julia Dobrowolska, przyjmuje intratną pracę w detektywistycznym show u boku gwiazdy telewizyjnej, Wiktora Bergena. Odtąd jej śledztwom towarzyszy ekipa telewizyjna, a Julia musi się podporządkować dość ekscentrycznym wymaganiom Bergena.

Gdy dzwoni …

Gayle Forman, "Wróć, jeśli pamiętasz"

Na początku roku miałam okazję przeczytać "Zostań, jeśli kochasz"autorstwa Gayle Fotmann i pierwsza część zainteresowała mnie na tyle, że postanowiłam sięgnąć po jej kontynuację. Zatem jeśli nie czytaliście pierwszej części, a chcecie po nią sięgnąć to od razu muszę Wam wspomnieć, że może być trochę spojlerów jeżeli chodzi o "Zostań jeśli kochasz".
Akcja powieści toczy się trzy lata po tragicznym wypadku, który bardzo zmienił życie Mii. Dziewczyna straciła rodziców oraz młodszego brata, jednak postanowiła żyć dalej i oudziła się ze śpiączki. 
Dziewczyna jednak zniknęła z życia Adama, z którym była w związku przed wypadkiem. Chłopak pomagał jej również po wypadku. Pewnego dnia oboje spotykają się w Nowym Jorku. On zmęczony rozwijającą się w zawrotnym tempie karierą i sławą; Ona właściwie dopiero rozwija skrzydła. Każde z nich żyje z wspomnieniami tego co stało się trzy lata wcześniej i nosi w sobie balast zgromadzony po wypadku oraz tym co nastąpiło po nim. 
"Wróć…

Waldemar Łysiak - Cena [recenzja]

Na Lubimy czytać widnieje taki oto opis książki:
Autor pragnie rozprawić się z tzw. wyborem mniejszego zła , a więc z problemem etycznym, dyskutowanym od stuleci przez wszelkich mędrców i demagogów, i ze zjawiskiem psychospołecznym, realizowanym od stuleci przez jednostki i każdą władzę, tak autokratyczną, jak demokratyczną. Cała akcja rozgrywa się w trakcie długiej i dramatycznej wieczerzy, w jednym pomieszczeniu, które staje się klatką bez wyjścia dla biesiadników. Cokolwiek nie zrobią zostaną skażeni grzechem. W tej powieści dominują kwestie uniwersalne, ale nie brak również analizy ściśle polskich problemów.
Książkę dostałam, to nie był mój osobisty, świadomy wybór, ale to nie przeszkodziło w tym, by się do niej przekonać. Zaciekawiło mnie w niej to, że mimo, iż ma ponad 200 stron, jest pisana jako dramat sceniczny oraz grafika. Trzeba na początku zwrócić uwagę, że tytuł ma dwa znaczenia: cenę, w znaczeniu koszt oraz cena która z włoskiego oznacza wieczerzę. Po przeczytaniu widać wy…