1. Początek

Witajcie,
jesteśmy grupą ludzi, których połączyła pasja czytania. Postanowiliśmy wyjść z własnych mieszkań na światło dzienne i pokazać, że czytanie jest w modzie! Poprzez nasze działania chcemy zwrócić uwagę na to, że jest wielu ludzi, którzy cenią sobie dobrą książkę. Pragniemy również pokazać innym, że czytanie może być przyjemne i potrafi integrować ludzi oraz budzić w człowieku kreatywność.
Dzięki temu miejscu chcemy podzielić się swoimi pomysłami i inicjatywami, które podejmujemy. Poza tym mamy nadzieję, że przez ten blog nasza grupka moli książkowych się powiększy i będziemy bardziej widoczni w naszym miejscu zamieszkania. Mówią, że w kupie raźniej i kupy nikt nie ruszy - zatem mamy nadzieję, że z czasem utworzymy zgraną grupę ludzi, która wspólnie będzie działać na rzecz propagowania czytelnictwa.

Skąd ten pomysł?
Już jakiś czas temu zauważyliśmy, że czytanie nie jest czymś popularnym. Czytamy coraz mniej - bo nie mamy czasu, bo mamy ciekawsze zajęcia, bo... - no właśnie zawsze znajdzie się dobre wytłumaczenie dlaczego nie czytamy. Podczas rozmów, które odbywaliśmy między sobą często podejmowaliśmy dyskusję dotyczącą braku chęci do czytania, jak również braku inicjatyw propagujących czytelnictwo. Dlatego też wystarczyła mała iskierka kreatywności do powstania naszej grupy i chęci stworzenia zorganizowanej grupy osób propagujących czytelnictwo.


Mamy już pomysł na nasz pierwszy happening jednakże informacja o nim pojawi się w najbliższym czasie:). Mam nadzieję, że Wam się spodoba - my już nie możemy się doczekać tego wydarzenia. Zatem zapraszam na następną notkę która na pewno ukarze się do końca tygodnia.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie
Stalowa Czytelniczka
Natalia:)

Komentarze

 1. no hej:), mam nadzieję, że za chwile ukarze się notka o naszej pierwszej inicjatywie:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pewno ciekawy pomysł. Teraz pozostaje go fajnie rozreklamować, a potem spisać i realizować wszelkie pomysły :).

  Trzymam kciuki za to, że osoby, które sobie poczytują cokolwiek... w końcu się zjednoczą, zintegrują i będą przykładem dla tych, którzy czytanie schowali do lamusa ;).

  OdpowiedzUsuń
 3. 3maj kciuki i przy okazji mam nadzieje, że będziesz nas wspierać w miarę możliwości:)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz