Przejdź do głównej zawartości

2. Noc z Kulturką

16.09.2011 (piątek) w Miejskim Domu Kultury odbędzie się kolejna Noc z Kulturką. Również i nasza (jeszcze) mała grupka będzie miała swój własny udział w tym wydarzeniu. Chcemy zostać integralną częścią tego wydarzenia i mieć swój pierwszy wkład w promowanie czytelnictwa.
W jaki sposób?
W jedną rękę bierzemy ciekawą książkę, a w drugą...latarkę:).
Po pierwsze spotykamy się o godz 18:45 przed MDK (UWAGA: godzina może ulec zmianie, więc proszę o śledzenie naszych poczynań w tym miejscu lub na Facebook'u). Następnie wbijamy na imprezę, znajdujemy sobie wolne miejsce do czytania i czytamy:D.
Po co nam latarka?? - otóż z racji tego, że planowana jest wystawa, z oświetleniem może być różnie, dlatego też lepiej mieć własne źródło światła;). Poza tym to, że będziemy mieć latarki i z nimi czytać, będzie zwracać dodatkowo na nas uwagę. Dzięki temu możemy zwrócić uwagę innych osób na siebie i na czytanie. Oczywiście jeżeli znajdzie się ktoś, kto odważy się do nas przemówić naturalnie podejmujemy rozmowę o czytaniu:).
Naturalnie, jeżeli chcesz do nas dołączyć możesz przyjść:)), każda nowa osoba jest bardzo mile widziana:)). Najważniejsze, że przyjdziesz z książką i latarką, a na pewno Cię przygarniemy.
Czy coś jeszcze planujemy na wieczór?
Otóż będzie mała ankieta - jeżeli się chce można będzie wpisać własną ulubioną książkę na kartkę i wrzucić do urny. Później powstanie lista najchętniej czytanych książek i mam nadzieję, że się tu ukaże:)) 

Szczerze mówiąc ja osobiście już nie mogę się doczekać tego wydarzenia. To co mamy w planach będzie się nieźle komponować w przewidziane wystawy i koncerty:). Reszta Stalowych Czytaczy zapewne też nie może się doczekać:))...mam nadzieję, że Ciebie też nie zabraknie między nami!!!

Komentarze

 1. Inicjatywa super, pomysł dobry i mam nadzieję, ze efektywny. ;) To wszystko w Stalowej Woli, tak? ach szkoda, że mnie nie ma u was. :)
  Życzę powodzenia! :]
  Jak tylko znajdę czas to oczywiście poświęcę wam notkę u siebie.
  Pozdrawiam :)

  http://histeryczna-ja.blog.onet.pl/

  Ps. Czy będzie można u Was komentować i podpisywać się Nazwą i Adresem URL? (logowanie się do google za każdym razem jest niewygodne)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak to wszystko u nas w Stalowej Woli:), będziemy wdzięczni za notkę o nas. Ja postaram się wszystko tak ustawić, żeby była możliwość podpisywania się nazwą i adresem URL:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dodałam o Was notkę na swoim blogu oraz na blogu, który prowadzę na piękniejszych, zatem:
  - http://piekniejsze.pl/blog.php?user=Negai&blogentry_id=1728
  - http://histeryczna-ja.blog.onet.pl/64-Czytanie-ksiazek-to-najpiek,2,ID434863267,n

  Klik, klik :) Więcej chyba nie mogę zrobić :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Będe na pewno :) Mogę notkę skopiować do siebie?

  OdpowiedzUsuń
 5. Cieszę się, że będziesz:D, a notkę jak najbardziej możesz wkleić do siebie - będzie większy zasięg:)))
  Już nie mogę się doczekać:D

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

G. Grzegorzewska, "Noc z czwartku na niedzielę"

Gaja Grzegorzewska, "Noc z czwartku na niedzielę" - słowem wstępu
Bardzo długo stroniłam od polskiej literatury, ponieważ zaczynając moją przygodę z regularnym czytaniem często zawodziłam się na naszych rodzimych autorach. Nie znajdowałam nic co by mnie zadowalało. Do czasu.  Otóż okazuje się, że wystarczy dobrze poszukać, a znajdzie się perełki, które pozostaną z nami na dłużej. Jedną z nich jest Gaja Grzegorzewska i jej twórczość. Po dobrych wspomnieniach dotyczących "Żniwiarza" postanowiłam sięgnąć również po inne książki tej autorki. Tym razem była to "Noc z czwartku na niedzielę", która jest drugim tomem cyklu, który zapoczątkował "Żniwiarz". Fabuła
Weekend może być naprawdę długi...
Prywatna detektyw, Julia Dobrowolska, przyjmuje intratną pracę w detektywistycznym show u boku gwiazdy telewizyjnej, Wiktora Bergena. Odtąd jej śledztwom towarzyszy ekipa telewizyjna, a Julia musi się podporządkować dość ekscentrycznym wymaganiom Bergena.

Gdy dzwoni …

Gayle Forman, "Wróć, jeśli pamiętasz"

Na początku roku miałam okazję przeczytać "Zostań, jeśli kochasz"autorstwa Gayle Fotmann i pierwsza część zainteresowała mnie na tyle, że postanowiłam sięgnąć po jej kontynuację. Zatem jeśli nie czytaliście pierwszej części, a chcecie po nią sięgnąć to od razu muszę Wam wspomnieć, że może być trochę spojlerów jeżeli chodzi o "Zostań jeśli kochasz".
Akcja powieści toczy się trzy lata po tragicznym wypadku, który bardzo zmienił życie Mii. Dziewczyna straciła rodziców oraz młodszego brata, jednak postanowiła żyć dalej i oudziła się ze śpiączki. 
Dziewczyna jednak zniknęła z życia Adama, z którym była w związku przed wypadkiem. Chłopak pomagał jej również po wypadku. Pewnego dnia oboje spotykają się w Nowym Jorku. On zmęczony rozwijającą się w zawrotnym tempie karierą i sławą; Ona właściwie dopiero rozwija skrzydła. Każde z nich żyje z wspomnieniami tego co stało się trzy lata wcześniej i nosi w sobie balast zgromadzony po wypadku oraz tym co nastąpiło po nim. 
"Wróć…

Waldemar Łysiak - Cena [recenzja]

Na Lubimy czytać widnieje taki oto opis książki:
Autor pragnie rozprawić się z tzw. wyborem mniejszego zła , a więc z problemem etycznym, dyskutowanym od stuleci przez wszelkich mędrców i demagogów, i ze zjawiskiem psychospołecznym, realizowanym od stuleci przez jednostki i każdą władzę, tak autokratyczną, jak demokratyczną. Cała akcja rozgrywa się w trakcie długiej i dramatycznej wieczerzy, w jednym pomieszczeniu, które staje się klatką bez wyjścia dla biesiadników. Cokolwiek nie zrobią zostaną skażeni grzechem. W tej powieści dominują kwestie uniwersalne, ale nie brak również analizy ściśle polskich problemów.
Książkę dostałam, to nie był mój osobisty, świadomy wybór, ale to nie przeszkodziło w tym, by się do niej przekonać. Zaciekawiło mnie w niej to, że mimo, iż ma ponad 200 stron, jest pisana jako dramat sceniczny oraz grafika. Trzeba na początku zwrócić uwagę, że tytuł ma dwa znaczenia: cenę, w znaczeniu koszt oraz cena która z włoskiego oznacza wieczerzę. Po przeczytaniu widać wy…