Przejdź do głównej zawartości

Kilka słów po piątkowym spotkaniu

Wczoraj w godzinach popołudniowych odbyło się nasze spotkanie, na którym mieliśmy się trochę zintegrować i porozmawiać o tym co dalej. Było wiele radości, dyskusji i pomysłów. Nie wszystko udało nam się przedyskutować, ale chyba każdy się ze mną zgodzi, że to było bardzo udane spotkanie.
Z prawej strony ukazały się już ankiety dotyczące tego gdzie chcemy zrobić następne spotkanie i o jakiej książce chcemy rozmawiać. Mogliśmy "wrzucać" nasze propozycje na naszej grupie dyskusyjnej na Facebook'u i teraz przez kilka dni będzie trwało głosowanie. Zatem zapraszam każdego, kto chce wziąć udział w naszym spotkaniu do głosowania:). Termin naszego spotkania pewnie będzie pod koniec października (jeszcze konkrety do ustalenia), tak żeby każdy z nas zdążył dostać i przeczytać książkę.


Poza tym padła propozycja do grupy literackiej/poetyckiej Feniks. Plan jest taki, żeby się podpiąć do jakiegoś koła naukowego przy KULu (nasze dwie koleżanki podjęły się dopytania o to czy możemy odpowiednich osób;)). Napiszcie co o tym myślicie, bo pomysł jest fajny - chociażby ze względu na możliwość uczestniczenia w warsztatach literackich.

Z takich ogólnych informacji to chyba tyle - poprawcie mnie jak o czymś zapomniałam.

Komentarze

 1. ja tu chciałam troszkę sprostować odnośnie Feniksa, że podpięcie się pod koło naukowe to już nasz problem, a chciałyśmy tylko zaprosić Was, znaczy naszą grupę, by co jakiś czas odwiedzała nas [najprawdopodobniej w klubie Stop na Kulu, o ile nam go udostępnią]; aby razem podyskutować nie tylko o poezji ale także książkach ;]

  OdpowiedzUsuń
 2. Według mnie ciekawy pomysł: warto się spotykać, integrować, dyskutować, wymieniać pomysłami, a być może wspólnie coś tworzyć.

  Jestem chętny zarówno na warsztaty literackie jak i innych tego typu imprezach :).

  Pomysł z czytaniem danej książki bardzo ciekawy: można byłoby także dogadać się ze sobą w ten sposób, że osoby, które by nie miały książki (ew. kasy na książkę), poprosiłyby inne osoby (które wcześniej by były w stanie przeczytać)... o wypożyczenie :).

  Tak czy siak: z Feniksem warto zobaczyć o co chodzi ;).

  OdpowiedzUsuń
 3. Alicja:
  Dlatego prosiłam o poprawienie w razie czego:)

  OdpowiedzUsuń
 4. no dlatego napisałam xD
  no w każdym razie nie ważne, ważne by to wypaliło ;] w końcu jak na razie nie ma nigdzie miejsca typowo dla studentów więc trzeba się samemu zorganizować, a na przykładzie Stalowych Czytaczy widać, że jak się chce to można ;]

  OdpowiedzUsuń
 5. No ba!
  Z taką grupą jaką stworzyliśmy nie da się inaczej jak tylko iść do przodu:D

  OdpowiedzUsuń
 6. oj tak. poza tym dostałam dzisiaj świetną wiadomość, ale powiem na naszym spotkaniu jak wypali:)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

G. Grzegorzewska, "Noc z czwartku na niedzielę"

Gaja Grzegorzewska, "Noc z czwartku na niedzielę" - słowem wstępu
Bardzo długo stroniłam od polskiej literatury, ponieważ zaczynając moją przygodę z regularnym czytaniem często zawodziłam się na naszych rodzimych autorach. Nie znajdowałam nic co by mnie zadowalało. Do czasu.  Otóż okazuje się, że wystarczy dobrze poszukać, a znajdzie się perełki, które pozostaną z nami na dłużej. Jedną z nich jest Gaja Grzegorzewska i jej twórczość. Po dobrych wspomnieniach dotyczących "Żniwiarza" postanowiłam sięgnąć również po inne książki tej autorki. Tym razem była to "Noc z czwartku na niedzielę", która jest drugim tomem cyklu, który zapoczątkował "Żniwiarz". Fabuła
Weekend może być naprawdę długi...
Prywatna detektyw, Julia Dobrowolska, przyjmuje intratną pracę w detektywistycznym show u boku gwiazdy telewizyjnej, Wiktora Bergena. Odtąd jej śledztwom towarzyszy ekipa telewizyjna, a Julia musi się podporządkować dość ekscentrycznym wymaganiom Bergena.

Gdy dzwoni …

Gayle Forman, "Wróć, jeśli pamiętasz"

Na początku roku miałam okazję przeczytać "Zostań, jeśli kochasz"autorstwa Gayle Fotmann i pierwsza część zainteresowała mnie na tyle, że postanowiłam sięgnąć po jej kontynuację. Zatem jeśli nie czytaliście pierwszej części, a chcecie po nią sięgnąć to od razu muszę Wam wspomnieć, że może być trochę spojlerów jeżeli chodzi o "Zostań jeśli kochasz".
Akcja powieści toczy się trzy lata po tragicznym wypadku, który bardzo zmienił życie Mii. Dziewczyna straciła rodziców oraz młodszego brata, jednak postanowiła żyć dalej i oudziła się ze śpiączki. 
Dziewczyna jednak zniknęła z życia Adama, z którym była w związku przed wypadkiem. Chłopak pomagał jej również po wypadku. Pewnego dnia oboje spotykają się w Nowym Jorku. On zmęczony rozwijającą się w zawrotnym tempie karierą i sławą; Ona właściwie dopiero rozwija skrzydła. Każde z nich żyje z wspomnieniami tego co stało się trzy lata wcześniej i nosi w sobie balast zgromadzony po wypadku oraz tym co nastąpiło po nim. 
"Wróć…

Waldemar Łysiak - Cena [recenzja]

Na Lubimy czytać widnieje taki oto opis książki:
Autor pragnie rozprawić się z tzw. wyborem mniejszego zła , a więc z problemem etycznym, dyskutowanym od stuleci przez wszelkich mędrców i demagogów, i ze zjawiskiem psychospołecznym, realizowanym od stuleci przez jednostki i każdą władzę, tak autokratyczną, jak demokratyczną. Cała akcja rozgrywa się w trakcie długiej i dramatycznej wieczerzy, w jednym pomieszczeniu, które staje się klatką bez wyjścia dla biesiadników. Cokolwiek nie zrobią zostaną skażeni grzechem. W tej powieści dominują kwestie uniwersalne, ale nie brak również analizy ściśle polskich problemów.
Książkę dostałam, to nie był mój osobisty, świadomy wybór, ale to nie przeszkodziło w tym, by się do niej przekonać. Zaciekawiło mnie w niej to, że mimo, iż ma ponad 200 stron, jest pisana jako dramat sceniczny oraz grafika. Trzeba na początku zwrócić uwagę, że tytuł ma dwa znaczenia: cenę, w znaczeniu koszt oraz cena która z włoskiego oznacza wieczerzę. Po przeczytaniu widać wy…