Przejdź do głównej zawartości

Krótka informacja o spotkaniu:)

20.09.2012 (w czwartek) o  godz.16 w czytelni biblioteki na edukacji odbędzie się nasze pierwsze spotkanie organizacyjno - dyskusyjne. Planujemy dwie części:
1. Część integracyjna, podczas której chcemy opowiedzieć trochę o sobie oraz poznać nowych ludzi, którzy będą chcieli do nas dołączyć;) Będziemy chcieli porozmawiać też o tym, co moglibyśmy wspólnie zdziałać.
2. Część dyskusyjna na którą przenosimy się gdzie indziej (sami zdecydujemy gdzie chcemy pójść), żeby w luźnej atmosferze porozmawiać o książkach, które wybraliśmy na spotkanie (lista książek do wyboru w poprzedniej notce). Mam nadzieję, że wszyscy będziemy sie czuć dobrze w swoim towarzystwie. 
Cieszę się, że podczas załatwiania miejsca i promowania tego spotkania wszyscy, z którymi rozmawiałyśmy byli dla nas jak najbardziej przychylni. To jest budujące i daje nadzieję na to, że nasza inicjatywa nie umrze śmiercią naturalną, i że towarzystwo nam dopisze;)
Pozdrawiam

Komentarze

 1. Kilka osob może nie przyjść z powodu braku podanej godziny rozpoczęcia. :P

  Proponuję zacząć od doprecyzowania tej informacji

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O no widzisz, że też nikt nie zwrócił mi na to uwagi wcześniej;p. Moje mendy jedne widocznie tak zwracają uwagę na to co piszę. Błąd już naprawiony, mam nadzieję, że kilka osób jednakowoż jeszcze zdąży tu zajrzeć przed jutrzejszym spotkaniem.

   Usuń
  2. No widocznie tak mi zależy. Cieszę się że nie jestem "Twoją mendą" bo gdyby mnie ktoś tak określił to by mnie chyba coś trafiło.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

G. Grzegorzewska, "Noc z czwartku na niedzielę"

Gaja Grzegorzewska, "Noc z czwartku na niedzielę" - słowem wstępu
Bardzo długo stroniłam od polskiej literatury, ponieważ zaczynając moją przygodę z regularnym czytaniem często zawodziłam się na naszych rodzimych autorach. Nie znajdowałam nic co by mnie zadowalało. Do czasu.  Otóż okazuje się, że wystarczy dobrze poszukać, a znajdzie się perełki, które pozostaną z nami na dłużej. Jedną z nich jest Gaja Grzegorzewska i jej twórczość. Po dobrych wspomnieniach dotyczących "Żniwiarza" postanowiłam sięgnąć również po inne książki tej autorki. Tym razem była to "Noc z czwartku na niedzielę", która jest drugim tomem cyklu, który zapoczątkował "Żniwiarz". Fabuła
Weekend może być naprawdę długi...
Prywatna detektyw, Julia Dobrowolska, przyjmuje intratną pracę w detektywistycznym show u boku gwiazdy telewizyjnej, Wiktora Bergena. Odtąd jej śledztwom towarzyszy ekipa telewizyjna, a Julia musi się podporządkować dość ekscentrycznym wymaganiom Bergena.

Gdy dzwoni …

Gayle Forman, "Wróć, jeśli pamiętasz"

Na początku roku miałam okazję przeczytać "Zostań, jeśli kochasz"autorstwa Gayle Fotmann i pierwsza część zainteresowała mnie na tyle, że postanowiłam sięgnąć po jej kontynuację. Zatem jeśli nie czytaliście pierwszej części, a chcecie po nią sięgnąć to od razu muszę Wam wspomnieć, że może być trochę spojlerów jeżeli chodzi o "Zostań jeśli kochasz".
Akcja powieści toczy się trzy lata po tragicznym wypadku, który bardzo zmienił życie Mii. Dziewczyna straciła rodziców oraz młodszego brata, jednak postanowiła żyć dalej i oudziła się ze śpiączki. 
Dziewczyna jednak zniknęła z życia Adama, z którym była w związku przed wypadkiem. Chłopak pomagał jej również po wypadku. Pewnego dnia oboje spotykają się w Nowym Jorku. On zmęczony rozwijającą się w zawrotnym tempie karierą i sławą; Ona właściwie dopiero rozwija skrzydła. Każde z nich żyje z wspomnieniami tego co stało się trzy lata wcześniej i nosi w sobie balast zgromadzony po wypadku oraz tym co nastąpiło po nim. 
"Wróć…

Waldemar Łysiak - Cena [recenzja]

Na Lubimy czytać widnieje taki oto opis książki:
Autor pragnie rozprawić się z tzw. wyborem mniejszego zła , a więc z problemem etycznym, dyskutowanym od stuleci przez wszelkich mędrców i demagogów, i ze zjawiskiem psychospołecznym, realizowanym od stuleci przez jednostki i każdą władzę, tak autokratyczną, jak demokratyczną. Cała akcja rozgrywa się w trakcie długiej i dramatycznej wieczerzy, w jednym pomieszczeniu, które staje się klatką bez wyjścia dla biesiadników. Cokolwiek nie zrobią zostaną skażeni grzechem. W tej powieści dominują kwestie uniwersalne, ale nie brak również analizy ściśle polskich problemów.
Książkę dostałam, to nie był mój osobisty, świadomy wybór, ale to nie przeszkodziło w tym, by się do niej przekonać. Zaciekawiło mnie w niej to, że mimo, iż ma ponad 200 stron, jest pisana jako dramat sceniczny oraz grafika. Trzeba na początku zwrócić uwagę, że tytuł ma dwa znaczenia: cenę, w znaczeniu koszt oraz cena która z włoskiego oznacza wieczerzę. Po przeczytaniu widać wy…