Susanne Orosz"Dlaczego mleko jest białe? Historyjki dla ciekawskich dzieci." recenzja

Witajcie,
dzisiaj chciałabym Wam napisać kilka słów na temat książki dla dzieci pt.„Dlaczego mleko jest białe. Historyjki dla ciekawskich dzieci.” autorstwaSusanne Orosz.

W tej książce każdy młody czytelnik znajdzie odpowiedzi m. in. na pytania: dlaczego mleko jest białe?, dlaczego ziemniaki rosną w ziemi ?, czy też dlaczego można jeść pokrzywę?. Halinka i jej koleżanka odwiedzają kopalnie soli, Tomek po raz pierwszy w życiu sam zagniata i gotuje makaron, a Dominika dowiaduje się, że miód nie tylko jest słodki. Te opowiadania sprawiają, że dzieciom przychodzi ochota na próbowanie, smakowanie, gotowanie, pieczenie...

Ta książeczka jest idealna dla dużych i małych miłośników mleka, miodowych łasuchów, małych piekarzy, zbieraczy pomidorów i połykaczy makaronu, która poza solidną dawką zabawy dostarcza także sporej porcji fascynującej wiedzy.

Powyższa książka jest idealna do czytania maluchom oraz do samodzielnej lektury przez większe dzieci.

„Dlaczego mleko jest białe? Historyjki dla ciekawskich dzieci” to kolejna część z serii historyjek dla ciekawskich dzieci. Mój siostrzeniec kiedy dostał część „Dlaczego rekiny nie chodzą do dentysty?” to pierwszego dnia ciężko mu było rozstać się z książką nawet na czas posiłku, a całe popołudnie męczył wszystkich o to, żeby mu poczytali;]. Poza tym ciągle oglądał obrazki, które bardzo mu się podobały. Dlatego też siłą rzeczy kolejna część tej serii była moim oczywistym wyborem, ze względu na to, że jest idealna dla dzieci, które zaczynają interesować się światem, który je otacza i zadawać pytania. Jednakże UWAGA!!! – powyższa publikacja może być inspiracją do różnych „dziwnych” pomysłów i nie zdziwcie się, kiedy Wasze dzieci lub dzieci Waszego rodzeństwa zaczną Was bombardować prośbami o zrobienie np. zupy z pokrzyw;].


W każdym bądź razie ja bardzo polecam tą książkę i w ogóle ten cykl książek nie tylko ze względu na świetne historyjki, ale także przez ilustracje Yayo Kawamury, które mi osobiście przywołują wspomnienia z dzieciństwa. 

Komentarze