Przejdź do głównej zawartości

Susanne Orosz"Dlaczego mleko jest białe? Historyjki dla ciekawskich dzieci." recenzja

Witajcie,
dzisiaj chciałabym Wam napisać kilka słów na temat książki dla dzieci pt.„Dlaczego mleko jest białe. Historyjki dla ciekawskich dzieci.” autorstwaSusanne Orosz.

W tej książce każdy młody czytelnik znajdzie odpowiedzi m. in. na pytania: dlaczego mleko jest białe?, dlaczego ziemniaki rosną w ziemi ?, czy też dlaczego można jeść pokrzywę?. Halinka i jej koleżanka odwiedzają kopalnie soli, Tomek po raz pierwszy w życiu sam zagniata i gotuje makaron, a Dominika dowiaduje się, że miód nie tylko jest słodki. Te opowiadania sprawiają, że dzieciom przychodzi ochota na próbowanie, smakowanie, gotowanie, pieczenie...

Ta książeczka jest idealna dla dużych i małych miłośników mleka, miodowych łasuchów, małych piekarzy, zbieraczy pomidorów i połykaczy makaronu, która poza solidną dawką zabawy dostarcza także sporej porcji fascynującej wiedzy.

Powyższa książka jest idealna do czytania maluchom oraz do samodzielnej lektury przez większe dzieci.

„Dlaczego mleko jest białe? Historyjki dla ciekawskich dzieci” to kolejna część z serii historyjek dla ciekawskich dzieci. Mój siostrzeniec kiedy dostał część „Dlaczego rekiny nie chodzą do dentysty?” to pierwszego dnia ciężko mu było rozstać się z książką nawet na czas posiłku, a całe popołudnie męczył wszystkich o to, żeby mu poczytali;]. Poza tym ciągle oglądał obrazki, które bardzo mu się podobały. Dlatego też siłą rzeczy kolejna część tej serii była moim oczywistym wyborem, ze względu na to, że jest idealna dla dzieci, które zaczynają interesować się światem, który je otacza i zadawać pytania. Jednakże UWAGA!!! – powyższa publikacja może być inspiracją do różnych „dziwnych” pomysłów i nie zdziwcie się, kiedy Wasze dzieci lub dzieci Waszego rodzeństwa zaczną Was bombardować prośbami o zrobienie np. zupy z pokrzyw;].


W każdym bądź razie ja bardzo polecam tą książkę i w ogóle ten cykl książek nie tylko ze względu na świetne historyjki, ale także przez ilustracje Yayo Kawamury, które mi osobiście przywołują wspomnienia z dzieciństwa. 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

G. Grzegorzewska, "Noc z czwartku na niedzielę"

Gaja Grzegorzewska, "Noc z czwartku na niedzielę" - słowem wstępu
Bardzo długo stroniłam od polskiej literatury, ponieważ zaczynając moją przygodę z regularnym czytaniem często zawodziłam się na naszych rodzimych autorach. Nie znajdowałam nic co by mnie zadowalało. Do czasu.  Otóż okazuje się, że wystarczy dobrze poszukać, a znajdzie się perełki, które pozostaną z nami na dłużej. Jedną z nich jest Gaja Grzegorzewska i jej twórczość. Po dobrych wspomnieniach dotyczących "Żniwiarza" postanowiłam sięgnąć również po inne książki tej autorki. Tym razem była to "Noc z czwartku na niedzielę", która jest drugim tomem cyklu, który zapoczątkował "Żniwiarz". Fabuła
Weekend może być naprawdę długi...
Prywatna detektyw, Julia Dobrowolska, przyjmuje intratną pracę w detektywistycznym show u boku gwiazdy telewizyjnej, Wiktora Bergena. Odtąd jej śledztwom towarzyszy ekipa telewizyjna, a Julia musi się podporządkować dość ekscentrycznym wymaganiom Bergena.

Gdy dzwoni …

Gayle Forman, "Wróć, jeśli pamiętasz"

Na początku roku miałam okazję przeczytać "Zostań, jeśli kochasz"autorstwa Gayle Fotmann i pierwsza część zainteresowała mnie na tyle, że postanowiłam sięgnąć po jej kontynuację. Zatem jeśli nie czytaliście pierwszej części, a chcecie po nią sięgnąć to od razu muszę Wam wspomnieć, że może być trochę spojlerów jeżeli chodzi o "Zostań jeśli kochasz".
Akcja powieści toczy się trzy lata po tragicznym wypadku, który bardzo zmienił życie Mii. Dziewczyna straciła rodziców oraz młodszego brata, jednak postanowiła żyć dalej i oudziła się ze śpiączki. 
Dziewczyna jednak zniknęła z życia Adama, z którym była w związku przed wypadkiem. Chłopak pomagał jej również po wypadku. Pewnego dnia oboje spotykają się w Nowym Jorku. On zmęczony rozwijającą się w zawrotnym tempie karierą i sławą; Ona właściwie dopiero rozwija skrzydła. Każde z nich żyje z wspomnieniami tego co stało się trzy lata wcześniej i nosi w sobie balast zgromadzony po wypadku oraz tym co nastąpiło po nim. 
"Wróć…

Waldemar Łysiak - Cena [recenzja]

Na Lubimy czytać widnieje taki oto opis książki:
Autor pragnie rozprawić się z tzw. wyborem mniejszego zła , a więc z problemem etycznym, dyskutowanym od stuleci przez wszelkich mędrców i demagogów, i ze zjawiskiem psychospołecznym, realizowanym od stuleci przez jednostki i każdą władzę, tak autokratyczną, jak demokratyczną. Cała akcja rozgrywa się w trakcie długiej i dramatycznej wieczerzy, w jednym pomieszczeniu, które staje się klatką bez wyjścia dla biesiadników. Cokolwiek nie zrobią zostaną skażeni grzechem. W tej powieści dominują kwestie uniwersalne, ale nie brak również analizy ściśle polskich problemów.
Książkę dostałam, to nie był mój osobisty, świadomy wybór, ale to nie przeszkodziło w tym, by się do niej przekonać. Zaciekawiło mnie w niej to, że mimo, iż ma ponad 200 stron, jest pisana jako dramat sceniczny oraz grafika. Trzeba na początku zwrócić uwagę, że tytuł ma dwa znaczenia: cenę, w znaczeniu koszt oraz cena która z włoskiego oznacza wieczerzę. Po przeczytaniu widać wy…