Polska powieść o toksycznych związkach

„Grzeczna dziewczynka”- to opowieść 25 letniej Karoliny, która oglądając na laptopie film z własnego ślubu i przewijając wspomnienia, jak taśmę filmową - klatka po klatce, nawet z czasów dzieciństwa, chce uchronić siebie przed popełnieniem tych samych błędów, gdy znowu spotka miłość, albo gdy miłość spotka ją.


Szkoda, że dziś wydaje się tony książkowego chłamu a porządne książki wychodzą w e-wersji. Chcę Wam opowiedzieć o książce szczególnej, która powinna być przestrogą dla wielu kobiet. Alina Białowąs już raz udowodniła, że potrafi pisać o tym co gra w sercach kobiet, jakie są nasze słabości. Ciekawa byłam kolejnej książki, nie wiedziałam czego się spodziewać. Romansu, dramatu?

Karolina ma dwadzieścia pięć lat, poznajemy ją w chwili, gdy ogląda film ze swojego ślubu. Uczucia towarzyszące jej, sugerują, że związek nie zakończył się happy endem, dlatego cofamy się w czasie i możemy oglądać początki jej znajomości z Filipem, rozwój akcji, wszystkie kamienie milowe i zastanawiamy się, jak dziewczyna, której życie przypomina bajkę, utknęła w takim bagnie?


Całość dostępna TU

Komentarze

 1. Kasiek, mogłabyś czasem zamieszczać całą recenzję? Np. naprzemiennie raz tak, raz w całości? Takie coś jest trochę uciążliwe i niestety sprawia wrażenie, że chcesz się wypromować na plecach kogoś innego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć Anonimie, szkoda że komuś odwagi zabrakło, żeby się podpisać, ale odpowiem na Twoje pytanie/prośbę i bez tego ;)

   Mam zadowalające mnie statystyki, na tyle żebym nie musiała się reklamować na hmmm mało odwiedzanym blogu. Zwracam tylko uwagę na co fajniejsze książki.
   Nie umieszczam tu całości recenzji, bowiem chcę mieć nad nimi kontrolę, ale niektóre zabiegi administratorów... wolę wkleić fragment, jeśli komuś to wystarczy ok, jeśli nie może przeczytać całość, jeśli nie chce "nabijać mi wejść", są one osiągalne i w innych miejscach :)

   Pozdrawiam :)

   Usuń

Prześlij komentarz