M. K. Piekarska "Kurs dziennikarstwa dla samouków"

Od jakiegoś czasu obserwujemy wysyp blogerów, którzy coraz bardziejdbają nie tylko wygląd swoich blogów, ale również coraz bardziej rozwijają się pod względem dbałości o publikowane teksty. Dlatego też pomyślałam, że jeżeli wśród Was znajduje się ktoś, kto pisze bloga, albo chce zająć się czymś związanym z dziennikarstwem, ta książeczka może Wam się przydać. 

Wiadomo, że bloger to nie dziennikarz, jednakże moim zdaniem jeżeli ktoś zabiera się za publikowanie swoich tekstów, powinien zwracać uwagę na to co i jak pisze. Dlatego też postanowiłam dołożyć kolejną cegiełkę to mojej wiedzy i sięgnąć po tą książeczkę. Tym bardziej, że idealna nie jestem. 

Ta małych rozmiarów książeczka zawiera w sobie kilka informacji, które mogą być pomocne blogerom. Albowiem znajdziemy tu rozdziały dotyczące:
 • recenzji, 
 • tekstu reklamowego, 
 • wywiadu, 
 • felietonu,
 • eseju i innych form dziennikarskich. 
Niby wszystko już gdzieś tam było i każdy wszystko wie, ale moim zdaniem takie podejście bywa bardzo zgubne. Albowiem wszelakie informacje zacierają się w naszej pamięci i warto mieć gdzieś pod ręką to co może się nam przydać. 

W powyższej publikacji autorka w bardzo przystępnej formie opisuje nam to jak powinny wyglądać poszczególne teksty. Na końcu każdego rozdziału dodatkowo znajdziemy ćwiczenia do wykonania, co jest dla mnie bardzo dużym plusem. Fakt - po przeczytaniu tejże książeczki nie staniemy się od razu dziennikarzami, a nasze teksty nie będą nagle na dużo lepszym poziomie. Jednak moim zdaniem jest to publikacja, której warto się przyjrzeć, bo stanowi zbiór przydatnych informacji, z których mogą skorzystać szczególnie początkujący blogerzy. 

Kurs dziennikarstwa dla samouków na pewno jest idealnym początkiem zdobywania wiedzy o tym jak pisać, żeby robić to dobrze. Dlatego też polecam. 

Komentarze

 1. Bardzo bym chciała mieć tę książkę u siebie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że kiedyś wpadnie w Twoje ręce.

   Usuń

Prześlij komentarz