Kilka słów z naszego ostatniego spotkania dyskusyjnego.

Witajcie:)

Na początku dziękuję wszystkim, którzy pojawili się na piątkowym spotkaniu:). Rozmawialiśmy o książce "Pamiętam Cię" autorstwa Yrsy Sigurdardóttir. Spotkanie odbyło się w Miejskim Domu Kultury w MDK.


"Pamiętam Cię" było dla nas punktem wyjściowym do dyskusji nie tylko o twórczości tejże autorki, ale także przeszliśmy do innych książek z podobnej tematyki oraz tych z zupełnie innej półki. Wypłynął temat biografii Josefa Mengele oraz tego, że książki na faktach dużo bardziej działają na naszą wyobraźnię niż te całkowicie fikcyjne. 


Dzieje się tak dlatego, że mamy świadomość tego, iż wydarzyło się to naprawdę. Oczywiście nie bylibyśmy sobą, gdyby nie wypłyną temat "Baśni braci Grimm" w wersji dla dorosłych oraz tego co chcemy w najbliższym czasie przeczytać i jak krótka jest doba na wszystko co chcemy zrobić;]. Ale damy radę - w końcu jesteśmy ludźmi ze stalową wolą;). 
Przed nami wybór książek do dyskusji na następne (styczniowe już!) spotkanie dlatego zapraszam Was do naszej grupy dyskusyjnejhttps://www.facebook.com/groups/239113079463762/. Tam jest przypięty post, pod którym można składać propozycje książek napisanych przez polskie autorki. Ankietę zamierzam wrzucić w środę, więc proszę - sprawcie, żebyśmy mieli w czym wybierać;)

Naturalnie zapraszam Was również na FanPage:


Cieszę się, że udało nam się spotkać w MDK - ta instytucja jakoś zawsze nam sprzyjała (czy tylko mi skojarzyło się to z "I niech los zawsze wam sprzyja"?), 

Mam nadzieję, że następnym razem pojawimy się w nieco liczniejszym gronie, żebyśmy mogli się trochę Wam pokazać;)

Na naszym blogu znajdziecie recenzję książki "Niechciani" Yrsy Sigurdardóttir - zdecydowanie to bardziej od niej trzeba zacząć znajomość z twórczością autorki. W "Pamiętam Cię" jest dość dużo wątków i łatwo się pogubić, a tym bardziej zniechęcić. 

Miłego popołudnia;))

P.S. Kto z Was dostał książki od św. Mikołaja?

Komentarze