P. Pullman "Baśnie braci Grimm"

Zdjęcie: Wśród Stalowi Czytacze już od dawna toczyły się rozmowy o Baśniach braci Grimm dla dużo starszych odbiorców niż dzieciaczki. Jednak strasznie ciężko było do nich dotrzeć. Natomiast w zeszłym miesiącu nasze fantazje książkowe zostały spełnione w postaci książki "Baśnie braci Grimm dla dorosłych i młodzieży" <3 <3 <3 <3
Własnie czytam i na pewno nie obejdzie się bez recenzji na blogu! Już mogę Wam zdradzić, że chyba zakochałam się od pierwszego wejrzenia...a raczej od pierwszej baśni :D  <3 <3 <3 
Coś mi się wydaje, że będzie to dla mnie jedna z najbardziej ulubionych książek przeczytanych w tym roku!
http://mojportret.blogspot.com/Od jakiegoś czasu coraz bardziej lubię sięgać po książki z elementami magii, baśni itp. Mam wrażenie, że pewne gatunki dopiero odkrywam, a co za tym idzie coraz częściej odbywam niesamowitą podróż do niezwykłych i nieznanych sobie światów, które dodatkowo często niosą za sobą jakiś przekaz. 

Temat "Baśni braci Grimm" już od jakiegoś czasu powracał w rozmowach ze znajomymi. Marzyło nam się, żeby znaleźć te z nich, które nie są uładzone i dostosowane dla dzieci. Wszak podobno ten gatunek wcale nie był przeznaczony dla tej grupy odbiorców lecz miał nieść pewien przekaz i przestrogę dla ludzi. 

Dlatego też w momencie, w którym dowiedziałam się, że mają się ukazać "Baśnie braci Grimm dla dorosłych i młodzieży" pod redakcją Philipa Pullmana wiedziałam, że muszę je zdobyć. Magicznym sposobem znalazły się w moich rękach i najszybciej jak tylko mogłam zabrałam się za ich lekturę. To pozwoliło mi odbyć podróż do mojego dzieciństwa. Pamiętam, że kiedy byłam mała coś przyciągało mnie do tych baśni - jakaś taka tajemnica, niezwykłość i mimo wszystko ich drastyczność, która już wtedy mnie uderzała (mimo to, że wiele z tych baśni znałam w złagodzonej wersji). 

Teraz mogłam zapoznać się z 50 baśniami, które sprawiły, że nie tylko przypomniałam sobie pewne historie, ale odkryłam je na nowo i poznałam kilka innych niesamowitych baśni. 

"Baśnie braci Grimm dla dorosłych i młodzieży" mają w sobie niezwykły klimat, który pozwala nam na oderwanie się od naszej codzienności i zwykłych obowiązków. Poszczególne baśnie nie są zbyt długie, dlatego też spokojnie możemy czytać je nawet w podróży bez obawy, że przeoczymy nasz przystanek. Moim zdaniem dodatkowo stanowią one idealny prezent pod choinkę, gdyż nawet jeżeli ktoś nie czyta dużo te baśnie będą  one mogły zabrać go w sentymentalną podróż do dzieciństwa i pomóc spojrzeć na "Królewnę śnieżkę", "Kopciuszka" i inne baśnie z zupełnie nowej perspektywy. 

Komentarze

  1. Mam w planach tę książkę i jestem jej strasznie ciekawa :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz