Przejdź do głównej zawartości

3 booktuberów wartych uwagi #3

Witajcie,
dzisiaj mamy dla Was kolejną porcję BookTuber'ów. Mam nadzieję, że znajdziecie coś dla siebie :).


1. Herbatka z książką. 


Kanał Herbatka z książką może być inspiracją szczególnie dla tych z Was, którzy zaliczają się do grupy młodych dorosłych. To właśnie m. in. tu znajdziecie książki, które mogą Wam się spodobać. Oprócz recenzji książek na powyższym kanale znajdziecie tagi, wyzwania, zakupy książkowe i kilka innych filmików. Myślę, że warto ;) 

Następne dwa kanały, które chcę Wam polecić są dla nieco bardziej dojrzałej grupy czytelników, bo raczej nie znajdziecie tam chociażby młodzieżówek lub książek skierowanych dla młodych dorosłych, więc młodzi dorośli będą mieć mniejszy wybór dla siebie - co nie wyklucza tego, że i tak coś dla siebie tam znajdą ;). 

2. Bookinistka 


Bookinistka zainspirowała mnie wiele razy i już nie raz znalazłam u niej coś dla siebie. Na tym kanale znajdziecie kawał świetnej literatury, ale też książki nie tylko do czytania ;). 

3. Magazyn Obsesje


To stosunkowo nowy kanał, ale widać, że autorka ma wiele ambicji i bardzo dużo pracy wkłada w tworzenie filmików. Jestem bardzo ciekawa jak ten kanał się rozwinie, ale zapowiada się całkiem nieźle...chociażby dlatego, że już widzę, że w pewnym stopniu czytam podobne książki do tych prezentowanych w filmikach. Zatem na pewno będę się sugerować tym co tam zobaczę. 

Dajcie znać czy znaleźliście coś dla siebie, tymczasem życzę Wam zaczytanej soboty ;). 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

G. Grzegorzewska, "Noc z czwartku na niedzielę"

Gaja Grzegorzewska, "Noc z czwartku na niedzielę" - słowem wstępu
Bardzo długo stroniłam od polskiej literatury, ponieważ zaczynając moją przygodę z regularnym czytaniem często zawodziłam się na naszych rodzimych autorach. Nie znajdowałam nic co by mnie zadowalało. Do czasu.  Otóż okazuje się, że wystarczy dobrze poszukać, a znajdzie się perełki, które pozostaną z nami na dłużej. Jedną z nich jest Gaja Grzegorzewska i jej twórczość. Po dobrych wspomnieniach dotyczących "Żniwiarza" postanowiłam sięgnąć również po inne książki tej autorki. Tym razem była to "Noc z czwartku na niedzielę", która jest drugim tomem cyklu, który zapoczątkował "Żniwiarz". Fabuła
Weekend może być naprawdę długi...
Prywatna detektyw, Julia Dobrowolska, przyjmuje intratną pracę w detektywistycznym show u boku gwiazdy telewizyjnej, Wiktora Bergena. Odtąd jej śledztwom towarzyszy ekipa telewizyjna, a Julia musi się podporządkować dość ekscentrycznym wymaganiom Bergena.

Gdy dzwoni …

Gayle Forman, "Wróć, jeśli pamiętasz"

Na początku roku miałam okazję przeczytać "Zostań, jeśli kochasz"autorstwa Gayle Fotmann i pierwsza część zainteresowała mnie na tyle, że postanowiłam sięgnąć po jej kontynuację. Zatem jeśli nie czytaliście pierwszej części, a chcecie po nią sięgnąć to od razu muszę Wam wspomnieć, że może być trochę spojlerów jeżeli chodzi o "Zostań jeśli kochasz".
Akcja powieści toczy się trzy lata po tragicznym wypadku, który bardzo zmienił życie Mii. Dziewczyna straciła rodziców oraz młodszego brata, jednak postanowiła żyć dalej i oudziła się ze śpiączki. 
Dziewczyna jednak zniknęła z życia Adama, z którym była w związku przed wypadkiem. Chłopak pomagał jej również po wypadku. Pewnego dnia oboje spotykają się w Nowym Jorku. On zmęczony rozwijającą się w zawrotnym tempie karierą i sławą; Ona właściwie dopiero rozwija skrzydła. Każde z nich żyje z wspomnieniami tego co stało się trzy lata wcześniej i nosi w sobie balast zgromadzony po wypadku oraz tym co nastąpiło po nim. 
"Wróć…

Waldemar Łysiak - Cena [recenzja]

Na Lubimy czytać widnieje taki oto opis książki:
Autor pragnie rozprawić się z tzw. wyborem mniejszego zła , a więc z problemem etycznym, dyskutowanym od stuleci przez wszelkich mędrców i demagogów, i ze zjawiskiem psychospołecznym, realizowanym od stuleci przez jednostki i każdą władzę, tak autokratyczną, jak demokratyczną. Cała akcja rozgrywa się w trakcie długiej i dramatycznej wieczerzy, w jednym pomieszczeniu, które staje się klatką bez wyjścia dla biesiadników. Cokolwiek nie zrobią zostaną skażeni grzechem. W tej powieści dominują kwestie uniwersalne, ale nie brak również analizy ściśle polskich problemów.
Książkę dostałam, to nie był mój osobisty, świadomy wybór, ale to nie przeszkodziło w tym, by się do niej przekonać. Zaciekawiło mnie w niej to, że mimo, iż ma ponad 200 stron, jest pisana jako dramat sceniczny oraz grafika. Trzeba na początku zwrócić uwagę, że tytuł ma dwa znaczenia: cenę, w znaczeniu koszt oraz cena która z włoskiego oznacza wieczerzę. Po przeczytaniu widać wy…