3 książki, które możesz kupić w prezencie z okazji Dnia Ojca

Witam, 
niedawno dołączyłam do Stalowych Czytaczy i trochę się obawiam, że jeśli na FB mój profil ktoś zobaczy to się mocniej zastanowi czy polegać na "fantastce" dlatego wybieram na Dzień Ojca typowo klasyczne lub/i dydaktyczne pozycje. Będę szczera - najbardziej zafascynowała mnie 3, ale każdy tak naprawdę powinien znać 2. Nasi ojcowie od razu powinni przekazać matkom a matki nam:). 

1. Wydarzenia, które zmieniły losy świata - Rodney Castleden

źródło: http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php?c=boo&bid=3599
Jest to niezaprzeczalnie pozycja bardziej dla osób nie-definitywnie biegłych w kartach dziejów historycznych, jednak wierzcie mi, że dzieło to bardzo jest pomocne i dla historycznych znawców. 
W kolejności chronologicznej książka prowadzi nas od czasów, w których ledwo człowiek potrafił się porozumiewać - przez czasy walki o dominacje kulturowo-religijną aż do dzisiejszych niby demokratycznych w obecnym mniemaniu ale czy dziejowo tak będą zapamiętane (?) - czasów które naznaczone są piętnem terroryzmu. 
W książce przeplatają się płaszczyzny oddziaływań: natury, polityki (w tym bitwy, wojny i konflikty) wszelkich rewolucji i przemian do nich prowadzących, odkryć geograficznych, katastrof, idei wynalazczych (np. jest w jednych wydarzeniu nadmienione, ze równolegle ktoś inny do tego dochodził) Jako, ze to historia świata, to oczywiście człowiek jest centralnie spajającym ogniwem i jest zazwyczaj refleksja co wynika dla ludzkości z danego wydarzenia/zjawiska. 
Według mnie wszystko uwieńczone nie lada gratką dla mniej historiozoficznej części. Czyli wszelkie dokonania słynnych nie tylko przywódców ale i myślicieli, artystów, filozofów jak i badaczy naszych dziejów.

2. Umysł silniejszy od medycyny - Lissa Rankin

Umysł silniejszy od medycyny Lissa Rankin NOWOŚĆ
Źródło: http://purana.com.pl/product.php?id_product=214
To dzieło także bardziej dla otwartych na duchowość ale jest tak dobrana treść, że nie można w książce ulec presji jakiejś fiksacji na tle energii duchowej. Autorka to lekarka, która sama zmagała się min. z rakiem. Przy tym, czując, iż konwencjonalna medycyna w tej chwili nie oferuje wszystkiego z puli zapobiegania tak i zalążkom choroby jak jej nawrotom. p. Lissa zaczęła jako osoba świadoma siebie i nakierowana na "wiarę" w siłę samoleczenia pracować nad sobą jak i nad skutecznym przesłaniem dla zainteresowanych. 
Dodam od siebie, jako osoba mająca problemy ze zdrowiem i rozwijająca się duchowo (czyli poniekąd wiedząca co mówi nie mówiąca co wie) iż choroby nie biorą się znikąd, to sygnały dla naszego organizmu, ciało to etap a cały proces to kaskadowa kolejka od duszy przez umysł do ciała. W starożytności lekarze o tym wiedzieli i byli niemalże artystami. Teraz zbyt polegają na technice i zamykają serce na zwykłe wczuwanie w każdorazowo indywidualny przypadek. Ta książka zdecydowanie pomocna jest w zrozumieniu jak samemu słuchać siebie, jeśli lekarze okazują się zbyt opieszali.

3. Kobiety dyktatorów - Diane Ducret 

źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/126610/kobiety-dyktatorow
Nie wiem sama czy to bardziej kobieca czy męska pozycja. Jest to to świetny zapis wydarzeń z okresów panowania dyktatorów takich jak Lenin, Stalin, Hitler, Mussolini, Mao, Bokassy, Ceausescu czy Salazara - odnotowanych od strony miotających się kobiet ale nie stronniczo.
Napisałam miotających się, ponieważ z początku ich fascynacja faktycznie sięgała zenitu. Z czasem dochodzi szaleństwo na tle żądzy władzy, jak i jest kolejno narastająca zależność, u jednych uzależnienie wręcz graniczące z ubóstwieniem. U innych typowa gra pozorów, niezdolnych wyzwolić się kobiet które często - nieszczęśliwe, zaszczute i uległe trwają w danym układzie, aż targnie nimi ostateczność, tak było z krewniaczką Hitlera. 
Polecam bardzo, zwłaszcza osobom które władzy nie tyle nie ufają, co wiedzą, że zazwyczaj deprawuje, przydzielona w nadmiarze. Książka świetnie to potwierdza.

Napisała: 
aGa Bigaj

Komentarze