Przejdź do głównej zawartości

Stalowi Czytacze - książki, które dają do myślenia

Zdjęcie słabej jakości, bo ciemno było, w podziemiach siedzieliśmy... ;)
W ostatni piątek mieliśmy okazje się spotkać i porozmawiać o książkach, które dały nam do myślenia. Każdy z nas ma swoje zainteresowania i lubi inny rodzaj lektury, niemniej parę książek poszło "do pożyczenia". Przyniesione dobra to m.in.:

Półmrok nie przeszkadza, by sprawdzić czy dobra ;)


Zaznaczam, że kolejność jest całkowicie przypadkowa.
Jeśli macie chęć, zapraszam do zapoznania się z recenzjami trzech z nich. Oczywiście nie przyniesiono wszystkich ważnych dla nas pozycji, a najcieplejsze wspomnienia wielu z nas szły w kierunku Świata Zofii, autorstwa Jostein Gaarder.  
My :)

Nasze spotkania charakteryzuje przyjemna atmosfera, gdzie wymieniamy się intelektualnymi uwagami na temat egzystencji, tudzież ostatnio wspomnianej filozofii. Nie ograniczając się do powyższych jest jakaś magia w tym, że chcemy się dzielić również tym, co jest dla nas równie ważne, jak dobra literatura. Angażujemy się coraz częściej w nowe inicjatywy. M.in. jedna z nas została sponsorem książek do Letniej Czytelni, która funkcjonuje w okresie letnim w Stalowej Woli przy MDK.

Stos książek
Następny raz szykuje się w znacznie jaśniejszym miejscu, więc będzie być może więcej pamiątek z relacji. Tymczasem czekajcie na pojawienie się kolejnych recenzji. Będzie się działo :)

Komentarze

 1. Kurczę, było mega ciemno, ale zdjęcia i tak wyszły świetne!

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny (chociaż odrobinkę za krótki jak na mój gust) artykuł i fajna oprawa! Gratulacje! Tak trzymać! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To dopiero pierwsze sprawozdanie ;)

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

G. Grzegorzewska, "Noc z czwartku na niedzielę"

Gaja Grzegorzewska, "Noc z czwartku na niedzielę" - słowem wstępu
Bardzo długo stroniłam od polskiej literatury, ponieważ zaczynając moją przygodę z regularnym czytaniem często zawodziłam się na naszych rodzimych autorach. Nie znajdowałam nic co by mnie zadowalało. Do czasu.  Otóż okazuje się, że wystarczy dobrze poszukać, a znajdzie się perełki, które pozostaną z nami na dłużej. Jedną z nich jest Gaja Grzegorzewska i jej twórczość. Po dobrych wspomnieniach dotyczących "Żniwiarza" postanowiłam sięgnąć również po inne książki tej autorki. Tym razem była to "Noc z czwartku na niedzielę", która jest drugim tomem cyklu, który zapoczątkował "Żniwiarz". Fabuła
Weekend może być naprawdę długi...
Prywatna detektyw, Julia Dobrowolska, przyjmuje intratną pracę w detektywistycznym show u boku gwiazdy telewizyjnej, Wiktora Bergena. Odtąd jej śledztwom towarzyszy ekipa telewizyjna, a Julia musi się podporządkować dość ekscentrycznym wymaganiom Bergena.

Gdy dzwoni …

Gayle Forman, "Wróć, jeśli pamiętasz"

Na początku roku miałam okazję przeczytać "Zostań, jeśli kochasz"autorstwa Gayle Fotmann i pierwsza część zainteresowała mnie na tyle, że postanowiłam sięgnąć po jej kontynuację. Zatem jeśli nie czytaliście pierwszej części, a chcecie po nią sięgnąć to od razu muszę Wam wspomnieć, że może być trochę spojlerów jeżeli chodzi o "Zostań jeśli kochasz".
Akcja powieści toczy się trzy lata po tragicznym wypadku, który bardzo zmienił życie Mii. Dziewczyna straciła rodziców oraz młodszego brata, jednak postanowiła żyć dalej i oudziła się ze śpiączki. 
Dziewczyna jednak zniknęła z życia Adama, z którym była w związku przed wypadkiem. Chłopak pomagał jej również po wypadku. Pewnego dnia oboje spotykają się w Nowym Jorku. On zmęczony rozwijającą się w zawrotnym tempie karierą i sławą; Ona właściwie dopiero rozwija skrzydła. Każde z nich żyje z wspomnieniami tego co stało się trzy lata wcześniej i nosi w sobie balast zgromadzony po wypadku oraz tym co nastąpiło po nim. 
"Wróć…

Waldemar Łysiak - Cena [recenzja]

Na Lubimy czytać widnieje taki oto opis książki:
Autor pragnie rozprawić się z tzw. wyborem mniejszego zła , a więc z problemem etycznym, dyskutowanym od stuleci przez wszelkich mędrców i demagogów, i ze zjawiskiem psychospołecznym, realizowanym od stuleci przez jednostki i każdą władzę, tak autokratyczną, jak demokratyczną. Cała akcja rozgrywa się w trakcie długiej i dramatycznej wieczerzy, w jednym pomieszczeniu, które staje się klatką bez wyjścia dla biesiadników. Cokolwiek nie zrobią zostaną skażeni grzechem. W tej powieści dominują kwestie uniwersalne, ale nie brak również analizy ściśle polskich problemów.
Książkę dostałam, to nie był mój osobisty, świadomy wybór, ale to nie przeszkodziło w tym, by się do niej przekonać. Zaciekawiło mnie w niej to, że mimo, iż ma ponad 200 stron, jest pisana jako dramat sceniczny oraz grafika. Trzeba na początku zwrócić uwagę, że tytuł ma dwa znaczenia: cenę, w znaczeniu koszt oraz cena która z włoskiego oznacza wieczerzę. Po przeczytaniu widać wy…