Przejdź do głównej zawartości

Ulubieńcy Czytaczy, Styczeń 2016

Witajcie, 
dzisiaj mamy dla Was pierwszą notkę z nowego cyklu, co do którego mamy nadzieję, że się przyjmie. Są to ulubieńcy z zakresu szeroko pojętej kultury zebrani od grupy. Ich ilość naturalnie będzie zależeć od chęci ludzi do dzielenia się z Wami tym co polubili :). W tym miesiącu zebrało nam się wystarczająco materiałów, żeby móc się z Wami podzielić naszymi perełkami stycznia 2016 :). 

Zacznijmy od kategorii KSIĄŻKI: 

Anna Kamińska "Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak" 

Okładka książki Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/255607/simona-opowiesc-o-niezwyczajnym-zyciu-simony-kossak


Kasia, która poleca nam tą książkę piszę o niej tak: 

Po prostu powaliła mnie ta publikacja. Rodzina Kossaków - znana chyba każdemu, niezależnie czy ktoś interesuje się malarstwem czy nie. Simona miała być czwartym Kossakiem - malarzem, kontynuującym rodzinną tradycję. Wyszło inaczej. Fascynująca kobieta, która zamieszkała w Puszczy Białowieskiej. Wśród zwierząt znalazła to czego nigdy nie otrzymała od ludzi. To historia o rodzinie, o potrzebie miłości, o tym jak brak uczuć ze strony matki kształtuje człowieka i o tym, że warto być sobą mimo wszystko. 
Myślę, że nie trzeba dodawać nic więcej...no może poza linkiem, pod którym macie napisany dość spory tekst na temat tej książki, w którym znajdziecie jej fragmenty: http://ksiazki.onet.pl/fragmenty-ksiazek/fragment-simona-opowiesc-o-niezwyczajnym-zyciu-simony-kossak/e410hg


Suki Kim, "Pozdrowienia z Korei. Uczyłam dzieci północnokoreańskich elit" 

Okładka książki Pozdrowienia z Korei. Uczyłam dzieci północnokoreańskich elit
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/252286/pozdrowienia-z-korei-uczylam-dzieci-polnocnokoreanskich-elit


Tą książkę poleca Alicja, która w kilku słowach pisze o niej tak: 

W tym miesiącu z książek najbardziej zaintrygowała mnie właśnie "Pozdrowienia z Korei...". O tym co się dzieje w Korei Północnej chyba każdy słyszał, ale ta książka ukazuje nie tyle opis tej sytuacji [choć poniekąd również], ale głównie to, w jaki sposób młodzi, można powiedzieć uprzywilejowani studenci myślą o otaczającym ich świecie; ciekawe jest to, jak mocno można zaszczepić w kimś ideologię, którą obsesyjnie się powtarza. Jednocześnie jest to przerażające, ae ciekawe są momenty, gdy zauważa się, że te młode osoby, mimo tego co słyszą na co dzień wokół, mimo tego, żen ie mają kontaktu jako takiego z zewnętrznym światem, to jednak jakąś swoją częścią czują, że coś jest nie tak, że coś ich omija. Polecam ją do przeczytania choćby z ciekawości. 


 J. K. Rowling, "Harry Potter i kamień filozoficzny" wersja ilustrowana


Na naszym blogu pojawiła się notka o tej książce i właśnie o tym konkretnym wydaniu, więc zapraszamy >>>TU<<<

Muzyka:

Alicja wpadła w Internetach na świetną azjatycką muzykę, dzięki artykułowi o azjatyckiej piosenkarce, która cytuje...Szymborską i to po polsku. 
Zatem zaglądamy


Ja osobiści katowałam jedną z najnowszych piosenek Michała Bajora: Piosenka niesamowicie wpada w ucho i nuciłam ją przy każdej okazji i uwielbiam ją bezwzględnie - nawet mimo to, że to nie jest "stary" dobry Bajor ;), 

Dajcie znać czy podobają Wam się tacy ulubieńcy i jakie były Wasze ulubione typy w tym miesiącu ;). 

Komentarze

  1. dla zainteresowanych muzyką Hebe tien, link do piosenki w której jest recytowany fragment wiersza "Pod jedną gwiazdą"
    https://www.youtube.com/watch?v=BClZoVLwZCE

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

G. Grzegorzewska, "Noc z czwartku na niedzielę"

Gaja Grzegorzewska, "Noc z czwartku na niedzielę" - słowem wstępu
Bardzo długo stroniłam od polskiej literatury, ponieważ zaczynając moją przygodę z regularnym czytaniem często zawodziłam się na naszych rodzimych autorach. Nie znajdowałam nic co by mnie zadowalało. Do czasu.  Otóż okazuje się, że wystarczy dobrze poszukać, a znajdzie się perełki, które pozostaną z nami na dłużej. Jedną z nich jest Gaja Grzegorzewska i jej twórczość. Po dobrych wspomnieniach dotyczących "Żniwiarza" postanowiłam sięgnąć również po inne książki tej autorki. Tym razem była to "Noc z czwartku na niedzielę", która jest drugim tomem cyklu, który zapoczątkował "Żniwiarz". Fabuła
Weekend może być naprawdę długi...
Prywatna detektyw, Julia Dobrowolska, przyjmuje intratną pracę w detektywistycznym show u boku gwiazdy telewizyjnej, Wiktora Bergena. Odtąd jej śledztwom towarzyszy ekipa telewizyjna, a Julia musi się podporządkować dość ekscentrycznym wymaganiom Bergena.

Gdy dzwoni …

Gayle Forman, "Wróć, jeśli pamiętasz"

Na początku roku miałam okazję przeczytać "Zostań, jeśli kochasz"autorstwa Gayle Fotmann i pierwsza część zainteresowała mnie na tyle, że postanowiłam sięgnąć po jej kontynuację. Zatem jeśli nie czytaliście pierwszej części, a chcecie po nią sięgnąć to od razu muszę Wam wspomnieć, że może być trochę spojlerów jeżeli chodzi o "Zostań jeśli kochasz".
Akcja powieści toczy się trzy lata po tragicznym wypadku, który bardzo zmienił życie Mii. Dziewczyna straciła rodziców oraz młodszego brata, jednak postanowiła żyć dalej i oudziła się ze śpiączki. 
Dziewczyna jednak zniknęła z życia Adama, z którym była w związku przed wypadkiem. Chłopak pomagał jej również po wypadku. Pewnego dnia oboje spotykają się w Nowym Jorku. On zmęczony rozwijającą się w zawrotnym tempie karierą i sławą; Ona właściwie dopiero rozwija skrzydła. Każde z nich żyje z wspomnieniami tego co stało się trzy lata wcześniej i nosi w sobie balast zgromadzony po wypadku oraz tym co nastąpiło po nim. 
"Wróć…

Waldemar Łysiak - Cena [recenzja]

Na Lubimy czytać widnieje taki oto opis książki:
Autor pragnie rozprawić się z tzw. wyborem mniejszego zła , a więc z problemem etycznym, dyskutowanym od stuleci przez wszelkich mędrców i demagogów, i ze zjawiskiem psychospołecznym, realizowanym od stuleci przez jednostki i każdą władzę, tak autokratyczną, jak demokratyczną. Cała akcja rozgrywa się w trakcie długiej i dramatycznej wieczerzy, w jednym pomieszczeniu, które staje się klatką bez wyjścia dla biesiadników. Cokolwiek nie zrobią zostaną skażeni grzechem. W tej powieści dominują kwestie uniwersalne, ale nie brak również analizy ściśle polskich problemów.
Książkę dostałam, to nie był mój osobisty, świadomy wybór, ale to nie przeszkodziło w tym, by się do niej przekonać. Zaciekawiło mnie w niej to, że mimo, iż ma ponad 200 stron, jest pisana jako dramat sceniczny oraz grafika. Trzeba na początku zwrócić uwagę, że tytuł ma dwa znaczenia: cenę, w znaczeniu koszt oraz cena która z włoskiego oznacza wieczerzę. Po przeczytaniu widać wy…