Przejdź do głównej zawartości

"Książka do przeżycia"

Do tej pory bardzo sceptycznie podchodziłam do tak zwanych książek kreatywnych takich jak np. "Zniszcz ten dziennik". Jakoś szkoda było mi pieniędzy na coś, co porysuję, podrę czy zrobię z tym cokolwiek innego. Jednak już sam opis "Książki do przeżycia" mnie zaintrygował, albowiem było w nim coś co odróżniało ją od reszty - wtedy jeszcze miałam przeczucie, że ta książka może mi się bardzo spodobać. 

"Książka do przeżycia" to dość nietypowa pozycja, która pomaga nam się nieco oderwać od współczesnego cyfrowego świata, który sprawia, że mimo wszystko ludzie oddalają się od siebie, zapominają o tym jak bardzo przyjemne potrafi być obcowanie z ludźmi, naturą czy też kulturą. Ta publikacja zmusza do refleksji nad własnymi przekonaniami, celami, przyjaźniami, wspomnieniami oraz marzeniami. Znajdziecie w niej szczyptę inspiracji, ziarnko refleksji i nieco motywacji, co sprawi, że zaczniesz podchodzić inaczej chociażby do tego jak spędzasz swój wolny czas.

Sięgając po tą publikację dotarło do mnie, w jak bardzo cyfrowym świecie żyjemy i izolujemy się od otoczenia zapominając o rzeczach, które powinny być dla nas naturalne i w sumie praktycznie codzienne. 

Cieszę się, że pojawiła się na rynku ta książka. Osobiście przerobiłam tylko część z zadań, w niej zawartych, ale to dlatego, że nie chcę ich robić byle jak, tylko naprawdę się do nich przyłożyć. 

Komentarze

 1. No to mnie zaskoczyłaś, nie słyszałam o tej książce, a też fakt, że praktycznie w ogóle nie sięgam po tego typu książki, może stawiało mnie w tej ciemnej stronie mocno oddalonej od poradników, etc. Nie wydaje się taka zła, kto wie, może kiedyś się skuszę, czego nie przekładam, że na pewno, ale kiedyś może tak. ;)


  Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do siebie ;)
  http://tylkomagiaslowa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tak samo - ale ta mnie zaciekawiła i nie żałuję, że ją mam.

   Usuń
 2. Intryguje mnie ta książka. Mimo że nienawidzę publikacji typu "Zniszcz ten dziennik", to ten tytuł bardzo mnie zainteresował. Czasami przyda się odrobina relaksu przy czymś innym niż normalna powieść :)
  http://mybooktown.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tak samo nie lubię publikacji typu "Zniszcz ten dziennik", ale ta mnie jakoś przekonała do siebie.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

G. Grzegorzewska, "Noc z czwartku na niedzielę"

Gaja Grzegorzewska, "Noc z czwartku na niedzielę" - słowem wstępu
Bardzo długo stroniłam od polskiej literatury, ponieważ zaczynając moją przygodę z regularnym czytaniem często zawodziłam się na naszych rodzimych autorach. Nie znajdowałam nic co by mnie zadowalało. Do czasu.  Otóż okazuje się, że wystarczy dobrze poszukać, a znajdzie się perełki, które pozostaną z nami na dłużej. Jedną z nich jest Gaja Grzegorzewska i jej twórczość. Po dobrych wspomnieniach dotyczących "Żniwiarza" postanowiłam sięgnąć również po inne książki tej autorki. Tym razem była to "Noc z czwartku na niedzielę", która jest drugim tomem cyklu, który zapoczątkował "Żniwiarz". Fabuła
Weekend może być naprawdę długi...
Prywatna detektyw, Julia Dobrowolska, przyjmuje intratną pracę w detektywistycznym show u boku gwiazdy telewizyjnej, Wiktora Bergena. Odtąd jej śledztwom towarzyszy ekipa telewizyjna, a Julia musi się podporządkować dość ekscentrycznym wymaganiom Bergena.

Gdy dzwoni …

Gayle Forman, "Wróć, jeśli pamiętasz"

Na początku roku miałam okazję przeczytać "Zostań, jeśli kochasz"autorstwa Gayle Fotmann i pierwsza część zainteresowała mnie na tyle, że postanowiłam sięgnąć po jej kontynuację. Zatem jeśli nie czytaliście pierwszej części, a chcecie po nią sięgnąć to od razu muszę Wam wspomnieć, że może być trochę spojlerów jeżeli chodzi o "Zostań jeśli kochasz".
Akcja powieści toczy się trzy lata po tragicznym wypadku, który bardzo zmienił życie Mii. Dziewczyna straciła rodziców oraz młodszego brata, jednak postanowiła żyć dalej i oudziła się ze śpiączki. 
Dziewczyna jednak zniknęła z życia Adama, z którym była w związku przed wypadkiem. Chłopak pomagał jej również po wypadku. Pewnego dnia oboje spotykają się w Nowym Jorku. On zmęczony rozwijającą się w zawrotnym tempie karierą i sławą; Ona właściwie dopiero rozwija skrzydła. Każde z nich żyje z wspomnieniami tego co stało się trzy lata wcześniej i nosi w sobie balast zgromadzony po wypadku oraz tym co nastąpiło po nim. 
"Wróć…

Waldemar Łysiak - Cena [recenzja]

Na Lubimy czytać widnieje taki oto opis książki:
Autor pragnie rozprawić się z tzw. wyborem mniejszego zła , a więc z problemem etycznym, dyskutowanym od stuleci przez wszelkich mędrców i demagogów, i ze zjawiskiem psychospołecznym, realizowanym od stuleci przez jednostki i każdą władzę, tak autokratyczną, jak demokratyczną. Cała akcja rozgrywa się w trakcie długiej i dramatycznej wieczerzy, w jednym pomieszczeniu, które staje się klatką bez wyjścia dla biesiadników. Cokolwiek nie zrobią zostaną skażeni grzechem. W tej powieści dominują kwestie uniwersalne, ale nie brak również analizy ściśle polskich problemów.
Książkę dostałam, to nie był mój osobisty, świadomy wybór, ale to nie przeszkodziło w tym, by się do niej przekonać. Zaciekawiło mnie w niej to, że mimo, iż ma ponad 200 stron, jest pisana jako dramat sceniczny oraz grafika. Trzeba na początku zwrócić uwagę, że tytuł ma dwa znaczenia: cenę, w znaczeniu koszt oraz cena która z włoskiego oznacza wieczerzę. Po przeczytaniu widać wy…