Przejdź do głównej zawartości

Gdzie kupić tanie książki?

Moja domowa biblioteczka jest dużo większa od tej przeciętnego człowieka, bo nie tylko dostaję czasem jakieś egzemplarze recenzenckie, ale czasem sobie je kupuję, a dodatkowo jest to idealny pomysł na prezent dla mnie. Bardzo często słyszę od znajomych, że książki są drogie, a ludzie nie widzą sensu wydawania pieniędzy na coś co raz przeczytają i odłożą na półkę. 

Jednak dzisiaj chcę Wam pokazać, że książki nie są wcale takie drogie. A przecież żaden mol książkowy nie jest w stanie sobie wyobrazić domu bez książek. Dlatego też postanowiłam zrobić zestawienie miejsc w Internecie, w których możecie dostać książkę dużo taniej niż stacjonarnych księgarniach. 

Zacznijmy od miejsc, do których zaglądam najczęściej: 

1. http://bonito.pl/ - to miejsce, w którym kupuję książki najczęściej. Bardzo często znajduję tam książki, z przebiciem od 10 zł. wzwyż. Dodatkowym plusem są częste promocje i niskie koszty przesyłki, która dochodzi bardzo szybko. Poza tym jeżeli szukam jakiejś książki to zazwyczaj ją tam znajdę. Bardzo polecam!

2. http://aros.pl/ - to pierwszy dyskont książkowy na który trafiłam. Również znajdziecie tam książki po konkurencyjnych cenach oraz tanią przesyłkę z szybkim okresem realizacji i wysyłki;]. Jednak to na Bonito częściej znajduję to co chcę i mam tam już zniżkę jako stały klient;]. 

3. http://www.czarnaowca.pl/ - na stronie tego wydawnictwa znajdziecie zakładkę "okazje", gdzie znajdziecie książki już od 5 zł. Podobno mają drobne uszkodzenia okładki, ale ja tam nigdy niczego nie zauważyłam. Wprawdzie tu trzeba zapłacić nieco więcej za przesyłkę, ale i tak wyjdzie Was dużo taniej jak w księgarni lub przy zakupie bez takiej promocji;). 

Są też inne miejsca, o których słyszałam, a którym zamierzam się przyjrzeć. Myślę, że Wy też możecie tam spokojnie zajrzeć i rozejrzeć się w temacie. Poniżej znajdziecie listę: 

Dużo promocji robi też wydawnictwo Znak: http://www.znak.com.pl/

Dajcie znać, czy znaleźliście coś dla siebie i czy kupujecie coś czasem na powyższych stronach;). A jeżeli nie to mam nadzieję, że ułatwiłam Wam dostęp do tańszych książek;]. 

Komentarze

  1. Książki też kupuję w bonito.pl - zwykle jest dużo taniej, niż gdzie indziej (natomiast gry mają dość drogie).
    Polecam też: http://nk.com.pl/page,wyprzedaze/index.html

    OdpowiedzUsuń
  2. Ze swojej strony mogę polecić stronę www.motyleksiazkowe.pl, posiadają tam wiele ciekawych tytułów, wybór jest duży, a cena niewygórowana.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

G. Grzegorzewska, "Noc z czwartku na niedzielę"

Gaja Grzegorzewska, "Noc z czwartku na niedzielę" - słowem wstępu
Bardzo długo stroniłam od polskiej literatury, ponieważ zaczynając moją przygodę z regularnym czytaniem często zawodziłam się na naszych rodzimych autorach. Nie znajdowałam nic co by mnie zadowalało. Do czasu.  Otóż okazuje się, że wystarczy dobrze poszukać, a znajdzie się perełki, które pozostaną z nami na dłużej. Jedną z nich jest Gaja Grzegorzewska i jej twórczość. Po dobrych wspomnieniach dotyczących "Żniwiarza" postanowiłam sięgnąć również po inne książki tej autorki. Tym razem była to "Noc z czwartku na niedzielę", która jest drugim tomem cyklu, który zapoczątkował "Żniwiarz". Fabuła
Weekend może być naprawdę długi...
Prywatna detektyw, Julia Dobrowolska, przyjmuje intratną pracę w detektywistycznym show u boku gwiazdy telewizyjnej, Wiktora Bergena. Odtąd jej śledztwom towarzyszy ekipa telewizyjna, a Julia musi się podporządkować dość ekscentrycznym wymaganiom Bergena.

Gdy dzwoni …

Gayle Forman, "Wróć, jeśli pamiętasz"

Na początku roku miałam okazję przeczytać "Zostań, jeśli kochasz"autorstwa Gayle Fotmann i pierwsza część zainteresowała mnie na tyle, że postanowiłam sięgnąć po jej kontynuację. Zatem jeśli nie czytaliście pierwszej części, a chcecie po nią sięgnąć to od razu muszę Wam wspomnieć, że może być trochę spojlerów jeżeli chodzi o "Zostań jeśli kochasz".
Akcja powieści toczy się trzy lata po tragicznym wypadku, który bardzo zmienił życie Mii. Dziewczyna straciła rodziców oraz młodszego brata, jednak postanowiła żyć dalej i oudziła się ze śpiączki. 
Dziewczyna jednak zniknęła z życia Adama, z którym była w związku przed wypadkiem. Chłopak pomagał jej również po wypadku. Pewnego dnia oboje spotykają się w Nowym Jorku. On zmęczony rozwijającą się w zawrotnym tempie karierą i sławą; Ona właściwie dopiero rozwija skrzydła. Każde z nich żyje z wspomnieniami tego co stało się trzy lata wcześniej i nosi w sobie balast zgromadzony po wypadku oraz tym co nastąpiło po nim. 
"Wróć…

Waldemar Łysiak - Cena [recenzja]

Na Lubimy czytać widnieje taki oto opis książki:
Autor pragnie rozprawić się z tzw. wyborem mniejszego zła , a więc z problemem etycznym, dyskutowanym od stuleci przez wszelkich mędrców i demagogów, i ze zjawiskiem psychospołecznym, realizowanym od stuleci przez jednostki i każdą władzę, tak autokratyczną, jak demokratyczną. Cała akcja rozgrywa się w trakcie długiej i dramatycznej wieczerzy, w jednym pomieszczeniu, które staje się klatką bez wyjścia dla biesiadników. Cokolwiek nie zrobią zostaną skażeni grzechem. W tej powieści dominują kwestie uniwersalne, ale nie brak również analizy ściśle polskich problemów.
Książkę dostałam, to nie był mój osobisty, świadomy wybór, ale to nie przeszkodziło w tym, by się do niej przekonać. Zaciekawiło mnie w niej to, że mimo, iż ma ponad 200 stron, jest pisana jako dramat sceniczny oraz grafika. Trzeba na początku zwrócić uwagę, że tytuł ma dwa znaczenia: cenę, w znaczeniu koszt oraz cena która z włoskiego oznacza wieczerzę. Po przeczytaniu widać wy…