Beata Piątkowska, Maciej Szymanowicz, "Która to Malala?"

W swojej pracy zawodowej zawsze kiedy tylko mogłam wykorzystywałam zarówno książki jak również elementy arteterapii. Dlatego też wszelkie materiały do pracy z dzieckiem oraz książki dla dzieci są dla mnie bliskie. 

Dzisiaj chciałabym Wam opowiedzieć o książce, którą możecie poczytać już z dzieckiem będącym w 2 klasie podstawówki lub jeśli pracujecie z dziećmi to możecie ją wykorzystać jako inspiracja do zajęć. 

"Która to Malala?" to książeczka napisana przez panią Beatę Piątkowską, a zilustrowana przez pana Macieja Szymanowicza. Jest to niezwykła historia Malali Yousafzi, która cudem przeżyła atak Talibów na jej życie. Dziewczynka żyła w rejonie Pakistanu zajętym przez Talibów, którzy usiłowali zamknąć kobiety w domu już w chwili, kiedy były jeszcze małymi dziewczynkami. Jednak Malala urodziła się w rodzinie, w której ojciec był człowiekiem kładącym nacisk na wykształcenie swoich dzieci niezależnie od ich płci.

Ta mała i niepozorna książeczka nie tylko zawiera wzruszającą i pouczającą historię, ale może stanowić punkt wyjściowy do rozmów z dziećmi, chociażby na temat wolności i równości. Może pokazać dziewczynkom, że warto walczyć o swoje marzenia i doceniać to co się ma. Natomiast chłopcom przy pomocy tej pomocy można pokazać, że przemoc nie jest wcale taka dobra, a dziewczynki również dochodzą do rzeczy wielkich. 

"Która to Malala?" to świetna książeczka, która wzruszy dzieci i dorosłych, a dodatkowo skłoni do rozmów i przemyśleń. Polecam Wam ją z całego serca. 

Komentarze

  1. Cenię takie wartościowe książki dla dzieci, więc na pewno przeczytam, także z racji zawodu. 😊

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz