Kaia Dahle Nyhus, "Tak ma być, zawołał świat"

Uwielbiam książki dla dzieci i chętnie po nie sięgam. Poniekąd nadrabiam zaległości z dzieciństwa, kiedy nie było tylu tak fajnych książek dla dzieci co teraz. 


"Tak ma być, zawołał świat" to książka dla dzieci o ewolucji. Jej autorka Kaia Dahle Nyhus przedstawia świat jako miejsce, w którym życie ciągle się rozwija. Za każdym razem kiedy osiągaliśmy kolejny poziom ewolucji wydawało się, że właśnie dotarliśmy do szczytu naszych możliwości i niczego więcej nie jesteśmy w stanie osiągnąć. Jednak każda kolejna zmiana okazywała się zaledwie zaczątkiem do kolejnego etapu w rozwoju życia czy też cywilizacji. Chciałoby się rzec, że wszystko płynie, a życie i świat nie znoszą przestojów i pustki. Do tego dochodzi nasza ciekawość dzięki, której wciąż zaskakujemy samych siebie, zmieniamy się oraz odkrywamy nowe rzeczy. Jednakże tuż obok blasków są również cienie całej tej sytuacji. Nasza ciekawość i zachłanność obok wielu pozytywnych rzeczy przyniosła nam chociażby mniejszą ilość dostępnej wody pitnej, smog, zanieczyszczenia i zmiany klimatu. 

"Tak ma być, zawołał świat" to świetna publikacja wywołująca zainteresowanie takimi tematami jak ewolucja, rozwój nauki czy ekologia. Wspólna lektura tej książki może być idealnym pretekstem do rozmów z dzieckiem na temat szanowania środowiska oraz wzbudzania w nim ciekawości do odkrywania świata, w którym żyje. Osobiście mam słabość do tego typu książek dla dzieci, ponieważ nie tylko dostarczają przyjemności z lektury i kontaktu z książką, ale także rozbudzają ciekawość, dzięki czemu dziecko może złapać zajawkę, na jakąś rozwijającą pasję. Myślę, że tą książkę można również z powodzeniem wykorzystać podczas zajęć z dziećmi w przedszkolu lub klasach edukacji wczesnoszkolnej. 

Dajcie znać czy znacie tą książeczkę i co o niej myślicie. A może macie jakieś fajne książki edukacyjne warte uwagi? 

Komentarze

  1. Ambitna lektura, którą faktycznie można wykorzystać. Nieczęsto sięgam po taką tematykę, niemniej jednak będę miała ten tytuł na uwadze.

    OdpowiedzUsuń
  2. nie znam :P ale ma bardzo ciekawą okładkę ;P wcale nie sugeruje lektury dla dzieci ;)

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza