"Liga niezwykłych dżentelmenów. Tom 1", Alan Moore i in.

 Książki inspirowane wiktoriańską Anglią wkradają się ostatnio coraz bardziej do moich łask. Powoli zaczęłam też odkrywać taki gatunek w literaturze jak steampunk, w którym jestem coraz bardziej zakochana. Ostatnio postanowiłam sięgnąć po pierwszy tom "Ligii niezwykłych dżentelmenów", który już od początku podbił moje serce. 


Akcja komiksu rozpoczyna się w Londynie w 1898 roku u schyłku wieku i epoki wiktoriańskiej. To czasy wielkich sprzeczności, okres cnotliwego porządku i niecnego chaosu. Epoka, której potrzebni są bohaterowie.

Allan Quatermain, Kapitan Nemo, Hawley Griffin, dr Henry Jekyll, pan Edward Hyde i Mina Murray – sześcioro łowców przygód – tworzą Ligę Niezwykłych DżentelmenówW trudnych dla Imperium Brytyjskiego czasach wstępują na służbę enigmatycznego Campiona Bonda. Muszą się zmierzyć z podstępnym Doktorem i jego ohydnym planem zdobycia władzy nad światem. Lecz nie wszystko jest takie, na jakie wygląda, w grę wchodzą także czynniki zagadkowe i złożone. Rozpoczyna się niezwykły dramat.

Tak jak wspomniałam wiktoriańska Anglia i steampunk towarzyszą mi coraz częściej w historiach, które czytam. Dlatego też chętnie sięgnęłam po komiks, w którym znalazłam wiele nawiązań do lubianych przeze mnie powieści i postaci. Muszę Wam powiedzieć, że bardzo dobrze bawiłam się podczas czytania tego komiksu - tym bardziej, że cała historia jest świetnie narysowana i na każdej kolejnej stronie zachwycałam się obrazkami, które idealnie wpisywały się w moją estetykę. 

Dla mnie "Liga niezwykłych dżentelmenów" okazała się świetną rozrywką i chętnie sięgnę również po kolejne komiksy z serii - o ile uda mi się je upolować. Z tego co wiem jest nawet film oparty o komiks, który też bardzo chciałabym obejrzeć i mam nadzieję, że tak też się stanie. 

Zatem jeżeli lubicie Sherlocka Holmesa, doktora Jekyll'a i pana Hyde'a, a nawet kapitana Nemo, to myślę, że powinniście przynajmniej rozważyć sięgnięcie po tą serię. W każdym razie ja polecam każdemu miłośnikowi epoki wiktoriańskiej i nie tylko. 

Natalia

Komentarze

  1. To na pewno ciekawa seria i warto do niej zajrzeć.

    OdpowiedzUsuń
  2. Myślę, że seria by mi się spodobała :), chociaż po komiksy rzadziej sięgam.

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza