Przejdź do głównej zawartości

Noc z Kulturką i pierwsza inicjatywa Stalowych Czytaczy - ostateczny program popołudnia i wieczoru

Książka to dla mnie najlepsze towarzystwo po ciężkim dniu; czytanie pozwala mi się wyciszyć i uspokoić. Jednak to nie wszystko - dzięki książką przenoszę się w świat, który nie tylko odpręża, ale także rozwija i pozwala mi się zatracić w swojej niezwykłości. Jest to coś, dzięki czemu czuję, że moje człowieczeństwo jest pełniejsze. 
Stalowa Czytelniczka
~*~

Czytam ponieważ lubię wiedzieć więcej, chcę zrozumieć świat oraz zjawiska i innych ludzi. Ponadto zależy mi na tym, aby poszerzać wiedzę z obszarów, które mnie interesują (nie tylko książki, ale także czasopisma). Czytam, aby mieć wiedzę, którą będę się mógł później z innymi podzielić, podyskutować czy nawet w jakiś sposób dzięki niej - pomóc.

Tomasz

Kochani!
Dzień w którym Stalowi Czytacze podejmą się swojej pierwszej inicjatywy czytelniczej zbliża się wielkimi krokami. Przecież to już za tydzień!!! Stalowi Czytacze, którzy są aktywnie zaangażowani w przygotowania do Nocy z Kulturką odczuwają  każdego dnia coraz bardziej, że ta wyjątkowa chwila jest coraz bliżej:). Ciekawi nas niezmiernie ilu nas będzie tego dnia i jak to wszystko będzie dokładnie wyglądać. Ostatnie dni są dla nas okazją do dzielenia się swoimi doświadczeniami z czytaniem. Każdy z nas odnajduje w książkach co innego i każdy z osobna czerpie z nich to czego najbardziej potrzebuje.Dla jednych możliwość odpoczynku i rozwoju; dla innych możliwość zdobycia wiedzy. Niemniej jednak łączy nas świadomość, że książki są cenną częścią naszej codzienności i tym chcemy się podzielić - to chcemy pokazać.
Mamy już plan Nocy z Kulturką, w którą wplecione zostaną działania Stalowych Czytaczy.

UWAGA!!!
Zmieniła się godzina zbiórki przed MDK na godz. 17:00. To będzie czas na zebranie się i przekazanie wszystkim szczegółowych informacji. Chociażby tego gdzie możemy się rozgościć:). Poza tym nie chcemy robić zamieszania wpadając znienacka w sam środek zamieszania;). Nie taki jest nasz cel. Naturalnie znakiem rozpoznawczym jest latarka i książka. Zapraszamy każdego kto się chce do nas przyłączyć:)

Podczas Nocy z Kulturką będzie na nas czekać również możliwość zagłosowania na swoją ulubioną książkę. Na naszym blogu powstanie później lista książek najchętniej czytanych przez uczestników Nocy z Kulturką:) Przygotowana będzie specjalna urna i kartki na zapisanie swojej ulubionej książki:),

Natomiast rozkład jazdy Nocy z Kulturką prezentuje się następująco:

NOC Z KULTURKĄ
16 września 2011


17.30 – hall
"Na granicy koloru" - wernisaż wystawy Elżbiety Jadwigi Kaszuby

18.00 – sala widowiskowa
„Too Much Music Won’t Kill You” – koncert grupy „Workshop” - powarsztatowej zbiorowości muzyków

18.45 – hall
 „Deszczowy plener – Lipa 2011” - wernisaż wystawy malarstwa

19.00 – sala kameralna
"Girls Overcome By Satan Solo” - koncert i spotkanie autorskie z Tomaszem Samołykiem, autorem powieści „La Grande Solitude" - poprowadzenie Magdalena Bąk

19.45 – hall
 „Fotografia tradycyjna a nowoczesna” – otwarcie wystawy powarsztatowej Koła Fotograficznego „Kadr” - projekt dofinansowany przez Gminę Stalowa Wola

20.00 – sala widowiskowa
„Urzeczona nicością” – Astrid Monroe

21.00 – sala kameralna
Kacper Woynarowski – wiolonczela
Program:
Jan Sebastian Bach – preludium i fuga c-moll z V suity na wiolonczelę solo
Eugeniusz Knapik - „Filo d,Arianna” na wiolonczelę solo
Paweł Szymański - „Gigue” na wiolonczelę solo

Mam nadzieję, że będziesz z nami tego popołudnia:)
PS. Poniżej mała graficzna forma tego wydarzenia :).


PS. Kliknij, aby powiększyć :).

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

G. Grzegorzewska, "Noc z czwartku na niedzielę"

Gaja Grzegorzewska, "Noc z czwartku na niedzielę" - słowem wstępu
Bardzo długo stroniłam od polskiej literatury, ponieważ zaczynając moją przygodę z regularnym czytaniem często zawodziłam się na naszych rodzimych autorach. Nie znajdowałam nic co by mnie zadowalało. Do czasu.  Otóż okazuje się, że wystarczy dobrze poszukać, a znajdzie się perełki, które pozostaną z nami na dłużej. Jedną z nich jest Gaja Grzegorzewska i jej twórczość. Po dobrych wspomnieniach dotyczących "Żniwiarza" postanowiłam sięgnąć również po inne książki tej autorki. Tym razem była to "Noc z czwartku na niedzielę", która jest drugim tomem cyklu, który zapoczątkował "Żniwiarz". Fabuła
Weekend może być naprawdę długi...
Prywatna detektyw, Julia Dobrowolska, przyjmuje intratną pracę w detektywistycznym show u boku gwiazdy telewizyjnej, Wiktora Bergena. Odtąd jej śledztwom towarzyszy ekipa telewizyjna, a Julia musi się podporządkować dość ekscentrycznym wymaganiom Bergena.

Gdy dzwoni …

Gayle Forman, "Wróć, jeśli pamiętasz"

Na początku roku miałam okazję przeczytać "Zostań, jeśli kochasz"autorstwa Gayle Fotmann i pierwsza część zainteresowała mnie na tyle, że postanowiłam sięgnąć po jej kontynuację. Zatem jeśli nie czytaliście pierwszej części, a chcecie po nią sięgnąć to od razu muszę Wam wspomnieć, że może być trochę spojlerów jeżeli chodzi o "Zostań jeśli kochasz".
Akcja powieści toczy się trzy lata po tragicznym wypadku, który bardzo zmienił życie Mii. Dziewczyna straciła rodziców oraz młodszego brata, jednak postanowiła żyć dalej i oudziła się ze śpiączki. 
Dziewczyna jednak zniknęła z życia Adama, z którym była w związku przed wypadkiem. Chłopak pomagał jej również po wypadku. Pewnego dnia oboje spotykają się w Nowym Jorku. On zmęczony rozwijającą się w zawrotnym tempie karierą i sławą; Ona właściwie dopiero rozwija skrzydła. Każde z nich żyje z wspomnieniami tego co stało się trzy lata wcześniej i nosi w sobie balast zgromadzony po wypadku oraz tym co nastąpiło po nim. 
"Wróć…

Waldemar Łysiak - Cena [recenzja]

Na Lubimy czytać widnieje taki oto opis książki:
Autor pragnie rozprawić się z tzw. wyborem mniejszego zła , a więc z problemem etycznym, dyskutowanym od stuleci przez wszelkich mędrców i demagogów, i ze zjawiskiem psychospołecznym, realizowanym od stuleci przez jednostki i każdą władzę, tak autokratyczną, jak demokratyczną. Cała akcja rozgrywa się w trakcie długiej i dramatycznej wieczerzy, w jednym pomieszczeniu, które staje się klatką bez wyjścia dla biesiadników. Cokolwiek nie zrobią zostaną skażeni grzechem. W tej powieści dominują kwestie uniwersalne, ale nie brak również analizy ściśle polskich problemów.
Książkę dostałam, to nie był mój osobisty, świadomy wybór, ale to nie przeszkodziło w tym, by się do niej przekonać. Zaciekawiło mnie w niej to, że mimo, iż ma ponad 200 stron, jest pisana jako dramat sceniczny oraz grafika. Trzeba na początku zwrócić uwagę, że tytuł ma dwa znaczenia: cenę, w znaczeniu koszt oraz cena która z włoskiego oznacza wieczerzę. Po przeczytaniu widać wy…