Przejdź do głównej zawartości

Bo losu nie obchodzi, czy jesteś gotowy ...

źrłdło: www.filmweb.pl
Dość rzadko oglądam filmy – dużo rzadziej niż sięgam po książki, jednak kiedy już się na coś decyduję zazwyczaj to co oglądam musi coś wnosić w moje życie, zmuszać do myślenia, albo poruszać emocje. Tak było z pewnym filmem meksykańskiej produkcji pod tytułem „Instrukcji nie załączono”. Jest to nieprzeciętna historia ojca i córki. Kilkumiesięczna dziewczynka sprawia, że ten mężczyzna o „hydraulicznej” pasji zmienia się na naszych oczach w niezwykłego ojca, który dla córki potrafi nawet skoczyć z dziesiątego piętra, aby uratować ją z tarapatów.

Jednak wróćmy do momentu, w którym Valentin poznaje swoją córkę (Maggie). Pewnego dnia matka dziewczynki, podrzuca kilkumiesięczne dziecko mężczyźnie, którego uważa za jej ojca i idzie zapłacić za taksówkę. po czym nie wraca... Valentin podejmuje poszukiwania kobiety, jednakże w efekcie mężczyzna przez kilka lat wychowuje córkę. Mimo trudności radzi sobie jak umie i wszystko co robi, robi dla małej Maggie. Sielanka obojga zaczyna się sypać, kiedy jedno z nich zaczyna chorować, a pewnego dnia wraca matka dziewczynki...

„Instrukcji nie załączono” to niesamowity film o rodzicielskiej miłości, poświęceniu i oddaniu dziecku, a także o poszukiwaniu, walce, dojrzewaniu i radzeniu sobie z własnymi lękami oraz ułomnościami. Valentin zmienia swoje życie i walczy ze swoimi strachami dla dobra córki – to ona jest jego motorem napędowym i motywacją do zmian oraz działania. Podczas oglądania tego filmu nie raz wybuchałam śmiechem, bo to co spotykało tych dwojga było nie tylko niezwykłe, ale często również zabawne. Jednak na końcu bardzo się wzruszyłam, przez bardzo poruszające zakończenie, co sprawiło, że mój Partner znowu mnie wyśmiał za to jak łatwo doprowadzić mnie do łez ;p.

„Instrukcji nie załączono” to lekka historia o tym co tak naprawdę jest w życiu ważne. Nie tylko wzrusza, ale też bawi i daje do myślenia. Tytuł tegoż obrazu ma dla mnie dwa znaczenia. Po pierwsze odnosi się do rodzicielstwa, ale także do życia. Bo zarówno do jednego, jak i do drugiego nikt nie stworzył jasnej, szczegółowej i jednoznacznej instrukcji. Każdy musi sobie radzić jak umie.

 Osobiście na pewno będę do niego wracać i nie raz się na nim popłaczę. Dla mnie „Instrukcji nie załączono” okazał się idealnym filmem, na zniwelowanie stresu i na kilka chwil pozwolił mi zapomnieć o tym co zaprzątało moje myśli. Dlatego też polecam Wam z całego serca i ze spokojnym sumieniem.

xoxo

Natalia

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

G. Grzegorzewska, "Noc z czwartku na niedzielę"

Gaja Grzegorzewska, "Noc z czwartku na niedzielę" - słowem wstępu
Bardzo długo stroniłam od polskiej literatury, ponieważ zaczynając moją przygodę z regularnym czytaniem często zawodziłam się na naszych rodzimych autorach. Nie znajdowałam nic co by mnie zadowalało. Do czasu.  Otóż okazuje się, że wystarczy dobrze poszukać, a znajdzie się perełki, które pozostaną z nami na dłużej. Jedną z nich jest Gaja Grzegorzewska i jej twórczość. Po dobrych wspomnieniach dotyczących "Żniwiarza" postanowiłam sięgnąć również po inne książki tej autorki. Tym razem była to "Noc z czwartku na niedzielę", która jest drugim tomem cyklu, który zapoczątkował "Żniwiarz". Fabuła
Weekend może być naprawdę długi...
Prywatna detektyw, Julia Dobrowolska, przyjmuje intratną pracę w detektywistycznym show u boku gwiazdy telewizyjnej, Wiktora Bergena. Odtąd jej śledztwom towarzyszy ekipa telewizyjna, a Julia musi się podporządkować dość ekscentrycznym wymaganiom Bergena.

Gdy dzwoni …

Gayle Forman, "Wróć, jeśli pamiętasz"

Na początku roku miałam okazję przeczytać "Zostań, jeśli kochasz"autorstwa Gayle Fotmann i pierwsza część zainteresowała mnie na tyle, że postanowiłam sięgnąć po jej kontynuację. Zatem jeśli nie czytaliście pierwszej części, a chcecie po nią sięgnąć to od razu muszę Wam wspomnieć, że może być trochę spojlerów jeżeli chodzi o "Zostań jeśli kochasz".
Akcja powieści toczy się trzy lata po tragicznym wypadku, który bardzo zmienił życie Mii. Dziewczyna straciła rodziców oraz młodszego brata, jednak postanowiła żyć dalej i oudziła się ze śpiączki. 
Dziewczyna jednak zniknęła z życia Adama, z którym była w związku przed wypadkiem. Chłopak pomagał jej również po wypadku. Pewnego dnia oboje spotykają się w Nowym Jorku. On zmęczony rozwijającą się w zawrotnym tempie karierą i sławą; Ona właściwie dopiero rozwija skrzydła. Każde z nich żyje z wspomnieniami tego co stało się trzy lata wcześniej i nosi w sobie balast zgromadzony po wypadku oraz tym co nastąpiło po nim. 
"Wróć…

Waldemar Łysiak - Cena [recenzja]

Na Lubimy czytać widnieje taki oto opis książki:
Autor pragnie rozprawić się z tzw. wyborem mniejszego zła , a więc z problemem etycznym, dyskutowanym od stuleci przez wszelkich mędrców i demagogów, i ze zjawiskiem psychospołecznym, realizowanym od stuleci przez jednostki i każdą władzę, tak autokratyczną, jak demokratyczną. Cała akcja rozgrywa się w trakcie długiej i dramatycznej wieczerzy, w jednym pomieszczeniu, które staje się klatką bez wyjścia dla biesiadników. Cokolwiek nie zrobią zostaną skażeni grzechem. W tej powieści dominują kwestie uniwersalne, ale nie brak również analizy ściśle polskich problemów.
Książkę dostałam, to nie był mój osobisty, świadomy wybór, ale to nie przeszkodziło w tym, by się do niej przekonać. Zaciekawiło mnie w niej to, że mimo, iż ma ponad 200 stron, jest pisana jako dramat sceniczny oraz grafika. Trzeba na początku zwrócić uwagę, że tytuł ma dwa znaczenia: cenę, w znaczeniu koszt oraz cena która z włoskiego oznacza wieczerzę. Po przeczytaniu widać wy…