Przejdź do głównej zawartości

Polecani booktuberzy #5


Witajcie, 
jak w każdą sobotę od jakiegoś czasu przyszedł czas na polecanych BookTuberów, wśród których być może ktoś z Was znajdzie coś dla siebie :). 

1. Więcej Książków: 


Ten kanał prowadzi tegoroczna maturzystka, która jest jedną z moich ulubionych BookTuberek młodego pokolenia. Na tym kanale znajdziecie filmiki takiego typu jak: nowości książkowe, podsumowania miesiąca, wyzwania oraz oczywiście recenzje książek. Na Więcej Książków znajdziecie głównie recenzje powieści dla młodzieży, ale również filmiki o takich książkach jak "Służące" czy "Miniaturzystka". Myślę, że różnorodność filmików na tym kanale sprawia, że wielu z Was znajdzie coś dla siebie. 

2. Czytam i piszę


Ten kanał to perełka na polskim booktubie. W czasach, w których YouTube zdominowany jest przez młodych ludzi tu doznajemy bardzo przyjemnego zaskoczenia :). Kanał prowadzi prześwietna kobieta, która konkretnie opowiada o książkach i to nie tylko o nowościach, co daje możliwość znalezienia dla siebie perełek. 

3. Twierdza zbudowana z książek. 


Chyba jedna z najbardziej spokojnych BookTuberek na polskim BookTubie. To miła odmiana wśród tych pozytywnie postrzelonych twórców, którzy zarażają swoim entuzjazmem. Na tym kanale głównie znajdziecie recenzje książek, ale również pojawiają się na nim podsumowania miesiąca. Sylwia dodatkowo pokazuje, że książki nie zawsze muszą być drogie, bo różne perełki można dostać na prawdę w wielu miejscach;] Po tych wszystkich ochach i achach nad książkami u innych  książkowych youtuberów w tym miejscu spokojnie można dać odpocząć uszom. 

Z mojej strony to by było na tyle, więc życzę Wam zaczytanego weekendu :) 

Komentarze

  1. Ciekawy post. Pooglądam:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie pierwszy i nie ostatni tego typu na tym blogu, więc w wolnej chwili zerknij na inne notki z tej serii:)

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

G. Grzegorzewska, "Noc z czwartku na niedzielę"

Gaja Grzegorzewska, "Noc z czwartku na niedzielę" - słowem wstępu
Bardzo długo stroniłam od polskiej literatury, ponieważ zaczynając moją przygodę z regularnym czytaniem często zawodziłam się na naszych rodzimych autorach. Nie znajdowałam nic co by mnie zadowalało. Do czasu.  Otóż okazuje się, że wystarczy dobrze poszukać, a znajdzie się perełki, które pozostaną z nami na dłużej. Jedną z nich jest Gaja Grzegorzewska i jej twórczość. Po dobrych wspomnieniach dotyczących "Żniwiarza" postanowiłam sięgnąć również po inne książki tej autorki. Tym razem była to "Noc z czwartku na niedzielę", która jest drugim tomem cyklu, który zapoczątkował "Żniwiarz". Fabuła
Weekend może być naprawdę długi...
Prywatna detektyw, Julia Dobrowolska, przyjmuje intratną pracę w detektywistycznym show u boku gwiazdy telewizyjnej, Wiktora Bergena. Odtąd jej śledztwom towarzyszy ekipa telewizyjna, a Julia musi się podporządkować dość ekscentrycznym wymaganiom Bergena.

Gdy dzwoni …

Gayle Forman, "Wróć, jeśli pamiętasz"

Na początku roku miałam okazję przeczytać "Zostań, jeśli kochasz"autorstwa Gayle Fotmann i pierwsza część zainteresowała mnie na tyle, że postanowiłam sięgnąć po jej kontynuację. Zatem jeśli nie czytaliście pierwszej części, a chcecie po nią sięgnąć to od razu muszę Wam wspomnieć, że może być trochę spojlerów jeżeli chodzi o "Zostań jeśli kochasz".
Akcja powieści toczy się trzy lata po tragicznym wypadku, który bardzo zmienił życie Mii. Dziewczyna straciła rodziców oraz młodszego brata, jednak postanowiła żyć dalej i oudziła się ze śpiączki. 
Dziewczyna jednak zniknęła z życia Adama, z którym była w związku przed wypadkiem. Chłopak pomagał jej również po wypadku. Pewnego dnia oboje spotykają się w Nowym Jorku. On zmęczony rozwijającą się w zawrotnym tempie karierą i sławą; Ona właściwie dopiero rozwija skrzydła. Każde z nich żyje z wspomnieniami tego co stało się trzy lata wcześniej i nosi w sobie balast zgromadzony po wypadku oraz tym co nastąpiło po nim. 
"Wróć…

Waldemar Łysiak - Cena [recenzja]

Na Lubimy czytać widnieje taki oto opis książki:
Autor pragnie rozprawić się z tzw. wyborem mniejszego zła , a więc z problemem etycznym, dyskutowanym od stuleci przez wszelkich mędrców i demagogów, i ze zjawiskiem psychospołecznym, realizowanym od stuleci przez jednostki i każdą władzę, tak autokratyczną, jak demokratyczną. Cała akcja rozgrywa się w trakcie długiej i dramatycznej wieczerzy, w jednym pomieszczeniu, które staje się klatką bez wyjścia dla biesiadników. Cokolwiek nie zrobią zostaną skażeni grzechem. W tej powieści dominują kwestie uniwersalne, ale nie brak również analizy ściśle polskich problemów.
Książkę dostałam, to nie był mój osobisty, świadomy wybór, ale to nie przeszkodziło w tym, by się do niej przekonać. Zaciekawiło mnie w niej to, że mimo, iż ma ponad 200 stron, jest pisana jako dramat sceniczny oraz grafika. Trzeba na początku zwrócić uwagę, że tytuł ma dwa znaczenia: cenę, w znaczeniu koszt oraz cena która z włoskiego oznacza wieczerzę. Po przeczytaniu widać wy…