Poznajcie moją drugą pasję|by Natalia

Witajcie, 
na naszym blogu z reguły piszemy głównie o książkach. Jednak raz na jakiś czas dzielimy się z Wami innymi swoimi pasjami, przemyśleniami czy opiniami w ramach serii nie samą książką Czytacz żyje.  Dzisiaj chciałabym z Wami podzielić się swoim zamiłowaniem do rękodzieła i m. in. pokazać część swoich prac:) 


Rękodziełem zajęłam się ok. 2 lata temu, kiedy pracowałam jeszcze w szkole. Wszelakie artystyczne rzeczy są niejako wpisane w mój zawód - szczególnie wtedy, gdy tak jak ja wtedy pracuje się z małymi dziećmi. Przez większość czasu, kiedy pracowałam w zawodzie starałam się unikać prac manualnych ze względu na moje ograniczone zdolności w tej dziedzinie. Jednak w momencie, w którym zaczęłam się przełamywać odkryłam, że jednak wiele rzeczy po prostu wymaga jedynie (albo aż) kreatywności, wyczucia oraz najzwyczajniej w świecie wprawy. 

Zaczęło się od tego, że pewnego dnia podczas dyżuru na świetlicy w sumie w dość spontaniczny sposób zrodziły się zajęcia z rysunku. Jestem zwolenniczką podążania za uczniem i w miarę możliwości dostosowuję zajęcia do jego potrzeb. Wtedy w grupie miałam dużo uzdolnionych plastycznie dzieci, więc tego typu zajęcia były tylko kwestią czasu. Na początku wykorzystywałam proste pomysły z aplikacji w telefonie, a po jakimś czasie zaczęłam wykorzystywać książki dla dzieci do nauki rysunku (o nich zapewne napiszę Wam za jakiś czas). Dzięki temu dzieci spotykając mnie na korytarzu w szkole dopytywały się o to kiedy będę na świetlicy i czy przyniosę książki - co swoją drogą było bardzo miłe:). 

Mój mały sukces edukacyjny nieco ośmielił mnie jeżeli chodzi o próbowanie swoich sił w innych dziedzinach prac manualnych. Dlatego też postanowiłam spróbować swoich sił w robieniu kartek i powoli zaczęłam sobie dokupywać materiałów. Szybko okazało się, że to wciągająca pasja, zatem powoli zaczęłam w nią coraz więcej inwestować. O moich początkach i rozwoju w tej dziedzinie możecie przeczytać na moim osobistym blogu chociażby w notce pt. Moje początki ze scrapbookingiem. Natomiast dzisiaj chciałabym Wam pokazać kilka moich prac ;). 


Notatnik zrobiłam na warsztatach, w których biorę udział. Jeżeli chcecie zobaczyć więcej detali to zapraszam Was na notkę Notatnik w stylu vintage

praca scrapbookowa

kartka diy

Powyżej macie kolejne prac warsztatowe. Na zajęciach, na których robiłyśmy tag w końcu przekonałam się do mediowych elementów w scrapbookingu. Dzięki Gosi, która prowadzi warsztaty przekonałam się też do bardziej zdobnego stylu, bo do tej pory preferowałam głównie minimalizm: 

kartka urodzinowa dla dziewczynki

kartka z okazji Chrztu Świętego

Obecnie nabrałam więcej odwagi w tworzeniu i na pewno wiele z kartek podrasuję ;). 

Komentarze

 1. Bardzo ładne prace. Gratuluję wspaniałej pasji. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ładne kartki Ci wychodzą, oby tak dalej. :)
  Też kiedyś coś próbowałam, ale nie porwało mnie to aż tak jak Ciebie ;] Czasem tylko sobie coś porysuję, to mi sprawia największą radość. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O widzisz. Ja też próbuję coś rysować. Na razie uczę się podstaw. Jednak mam mało czasu na ćwiczenie rysunku - praca, kartki, książki i mój blog zajmują mi tyle czasu, że mało go zostaje na inne aktywności :(

   Usuń
 3. Ten notatnik z motylami jest genialny.

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza